Gönül köprüsü Diyarbakır’a da uzadı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Şırnak’la kurulan gönül köprüsü çerçevesinde vermiş olduğu desteklerin ardından Diyarbakır’ın kayyum atanan Kayapınar ilçesine de gönül köprüsü kurdu. Diyarbakır’ın ikinci büyük ilçesi olan Kayapınar’a verilebilecek destekler konusunda bir toplantı yapıldı.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Soyal başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Darendelioğlu, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ile Kayapınar Belediyesi yöneticileri katıldı.
Büyükşehir Belediyesi bürokratları bir süre önce Diyarbakır’a gitmiş ve Kayapınar Belediyesi’ne Kayyum olarak atanan Kaymakam Mustafa Kılıç ile görüşmeler yaparak belediyenin çeşitli birimlerinde incelemelerde bulunmuştu. Bu incelemeler sonrası yapılan tespitler ve Kayapınar Belediyesi’nin talepleri Kayseri’de yapılan toplantıda ele alındı. Toplantıda ayrıca, imar uygulamaları, ihale mevzuatı, Kayseri’de uygulanan bazı sistemler, sosyal projeler gibi konular ele alınarak bu konularda verilebilecek destekler ifade edildi. -KURUM BÜLTENİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.