Başkan Çelik, Cem Evi’nde Kavut Yemeğine katıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Hacı Bektaş-ı Veli Derneği tarafından Kayseri Cem Evi’nde düzenlenen Kavut Yemeği’ne katıldı.
Hızır ayında üç günlük Hızır orucunu tutan ve cem yapan Alevi vatandaşların kurbanlar kesip bir çeşit helva olan ‘Kavut’ eşliğinde hazırlanan yemeğe Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de katıldı. Hacı Bektaş-ı Veli Derneği’nin düzenlediği’ Kavut Yemeği’ne Başkan Çelik’in yanı sıra AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden de katıldı.
Yemekte bir konuşma yapan Kayseri Hacı Bektaş-ı Veli Derneği ve Vakfı Başkanı Sadık Genç, Kayseri Cem Evi ile ilgili değerlendirmeler yaptı. Başka şehirlerden gelenlerin Cem Evi’ne hayran kaldığını ifade eden Genç, “Gelenler böyle bir külliyeyi Türkiye’de görmedik diyorlar. Böyle güzel bir külliyeyi nasıl yaptırdığımızı soruyorlar. Bizler de Büyükşehir Belediyesinin katkısını anlatıyoruz” dedi. Kayseri’de hoşgörü ikliminden de bahseden Genç, “Kayseri muhafazakar bir şehir olarak bilinir; ama hiçbir zaman hoşgörüsüzlük görmedik. Çok rahat bir ortamda Kayseri’de yaşadık ve yaşıyoruz” diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de konuşmasında muhafazakarlığın inandığı değerleri muhafaza eden anlamı taşıdığını vurguladı ve bu anlamda muhafazakar bir etkinlikte olduklarını belirterek, “Geçmiş değerleri, inandığımız değerleri muhafaza etmek insanlık borcu. Sizlere de değerlerinizi muhafaza ettiğinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
İnsanın sosyal bir varlık olduğunu ifade eden Başkan Çelik, “Yolumuz aynı yol. Hacı Bektaş’ın dediği gibi yolumuz ilim irfan ve insanlık sevgisi üzerine. Bizler de bu yönde çalışıyoruz ve bundan sonra da hizmet üretmeye devam edeceğiz. İnsan sosyal bir varlık. Cem olmak, bir araya gelmek, toplanmak insanın olmazsa olmaz özelliklerinden birisi. Rabbim birliğimizi dirliğimizi bozmasın. Aramıza nifak sokmak isteyenlere de fırsat vermesin” ifadelerini kullandı.
Başkan Mustafa Çelik, Cem Evi’ndeki toplantıda daha sonra dernek üyelerinin sorularını da cevapladı. -KURUM BÜLTENİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.