Başkan Çolakbayrakdar Muhtarlara 2017 Projelerini Anlattı

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 116 mahalle muhtarıyla düzenli olarak yaptığı istişare toplantılarına devam ediyor. Muhtarlarla, belediye seminer salonunda bir araya gelen Başkan Çolakbayrakdar, 2016 yılı içerisinde yapılan çalışmaları değerlendirerek, 2017 yılı için hazırlanan yatırımlar ve projeler hakkında bilgiler verdi.
Belediye hizmet binası seminer salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve muhtarların yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Ali Bulu, Gökhan Doruk, Mustafa Çapan ve belediye birim müdürleri katıldı. Toplantıda sırasıyla Park ve Bahçeler, Kırsal Hizmetler, Etüd Proje ve Fen İşleri Müdürleri kürsüye çıkarak, 2017 yılında Kocasinan’a yapılacak olan hizmetleri slayt gösterisi eşliğinde anlattı. Ardından konuşma yapan Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak vatandaşın huzurunu ve refah seviyesini daha da yükseltmek için gece-gündüz demeden çalıştıklarını vurguladı.
2017 yılı içerisinde ulaşımdan, alt yapı, kentsel dönüşüm projelerinden sosyal tesislere, park ve yeşil alanlardan yeni nesil pazar yerlerine kadar Kocasinan da dev projeler yapacaklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, “2016 yılı içerisinde her mahallemizde irili ufaklı hizmetlerimiz ve çalışmalarımız oldu. Kocasinan Belediyesi olarak bundan sonrada hizmetlerimizi artırarak devam ettireceğiz.” dedi.
‘Daha Yeşil Kocasinan’ için 2016 yılı içerisinde 21 adet yeni park yaptıklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, ilçenin yeşil dokusunun zenginleştirildiğini ifade ederek, “Kocasinan’ı 1 milyon 276 bin 745 metrekare yeşil alana ulaştırarak, 70 bin fidanı toprakla buluşturduk. Kocasinan Belediyesi olarak 3 farklı birimimizle ilçe genelinde yeni parklar yapıyoruz. Mahallelerimizin arasında irili ufaklı her türlü park alanlarımızı ya revize ediyoruz ya da mahallelere yeni park alanları kazandırıyoruz. Yapılan yatırımlarla Kocasinan’ı park ve yeşil alanları ile dünya standartların üzerine çıkaracağız. Bütün gayretimiz, çabamız, çevre sakinlerine, hemşehrilerimize daha mutlu olacakları bir ortam hazırlamak, daha çevreci yaklaşımlarla onlara hizmet edebilmektir.” ifadelerini kullandı.
İlçe tarımının daha fazla gelişmesine katkı sağlamak için bölgede yüksek gelir getirici tıbbi ve aromatik bitki üretimini yaygınlaştıracaklarını vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “Çiftçilerimizin yeni ekmek kapısı olacak olan tıbbi ve aromatik bitki yetiştirmeye başlayacağız. 10 bin metrekare alan üzerinde tıbbı ve aromatik bitkiler; lavanta, adaçayı, melisa, yaban kekiği, ekinazya ve nane gibi üretimleri yapılacak. Çiftçilerimiz böylelikle Kayseri ve ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlayacak. Bu ürünler ile Kocasinan da yeni bir endüstri yeni bir gelir kapısı olacak.” diye konuştu.
Çevreye duyarlılığıyla 154 bin metrekare alana sahip Kayseri’nin en büyük asfalt şantiyesi kurulduğunu söyleyen Başkan Çolakbayrakdar, “Yeni asfalt şantiyemizle 116 mahallemize, yeni yollar yaparak ve yenileyerek, yollarımızı daha konforlu hale getireceğiz. Asfalt Plenti ile saatte 240 tonluk kapasiteye sahip asfalt üretimi yapacağız. Asfalt Plenti ile daha hızlı, daha ekonomik ve daha kaliteli üretim imkanı sunacağız. Bu çerçevede 2017 yılı içerisinde ilçe genelinde planladığımız 160 bin ton asfalt serimi gerçekleştireceğiz.” şeklinde konuştu.
Başkan Çolakbayrakdar, “Yeni Kocasinan için 116 mahallemizde ulaşımdan altyapıya, çevreden kültür-sanata, eğitimden spora, pazar yerinden temizlik hizmetlerine kadar tüm alanlarda yatırım yapmaya ve hizmet üretmeye devam edeceğiz.” dedi.
Başkan Çolakbayrakdar, samimi bir şekilde devam eden toplantıda muhtarların sorularını da yanıtladı ve ardından hep birlikte yemeğe geçildi. -KURUM BÜLTENİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.