Gasp sanıklarına ceza yağdı

Arabaya aldıkları bir kişinin cep telefonunu, cüzdanını ve 20 TL’sini aldıkları iddiasıyla yargılanan 2’si tutuklu 3 sanığa ‘nitelikli gasp’ ve ‘hürriyeti yoksun kılma’ suçlarından toplam 37 yıl hapis cezası verildi.
29 Ocak 2016’da K.D. arkadaşı E.D ile buluştu, araca bindi. Daha sonra T.A. ile S.D. de aynı araca bindi. İddiaya göre, S.D. tabanca ve bıçak ile K.D.’nin 20 TL’sini, cüzdanını ve cep telefonunu aldı. T.A ve S.D. tutuklanırken, E.D. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanıklar T.A., S.D. ve tutuksuz sanık E.D. ile avukatlar hazır bulundu.
Sanık T.A., “S.D. kafama silah dayadı. Tehdit edildiğim için orada bulundum. Ben suçsuzum” dedi. Sanık S.D. ise kendisini korumak için olay günü havaya ateş ettiğini belirterek, “O gün tuzağa çekildim. Kendimi korumak için havaya ateş ettim. Daha sonra silah ile kendim teslim oldum” diye konuştu. Sanık avukatı, mağdur K.D.’nin hesabına 300 TL yatırılarak mağduriyetinin giderildiğine dair dekontu mahkeme heyetine sunarak, belge dava dosyasına konuldu.
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu 3 sanığa ‘nitelikli gasp’ suçundan 8’er yıl, ‘hürriyeti yoksun kılma’ suçundan ise 4’er yıl olmak üzere toplam 36 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme, tutuklu sanık S.D.’ye ayrıca ‘ruhsatsız silah bulundurma’ suçundan 1 yıl hapis, 600 TL adli para cezası verdi. -İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.