Başkan Hiçyılmaz’dan İstiklal Marşı’nın Kabulünün 96. Yıldönümü Mesajı

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, İstiklal Marşı’nın kabulünün 96. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Hiçyılmaz, “İstiklal Marşı’yla milletimizin destansı mücadelesini ölümsüzleştiren Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u saygıyla anıyoruz” dedi.
Hiçyılmaz, “İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 96. yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyorum. Vatanın her karış toprağını canı pahasına korumuş ve hiçbir zaman zulme boyun eğmemiş milletimizin destansı mücadelesi, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından İstiklal Marşı’yla ölümsüzleştirilmiştir” diye konuştu.
Başkan Hiçyılmaz, “İstiklal Marşımız, milli mücadelenin en çetin dönemlerinde halkımıza büyük cesaret ve moral aşılamıştır. Milli Şair, ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın’ derken, milletimizin bağımsızlık yolunda çektiği zorlukları en çarpıcı biçimde ortaya koymuştur. Çekilen bütün bu acılar, sıkıntılar hepimize ders olmalıdır. Tarihimizden gerekli dersleri çıkarmalı ve medeniyet yarışın da daha üst sıralara çıkmanın mücadelesi verilmelidir” ifadelerini kullandı.
Hiçyılmaz, mesajını şöyle sürdürdü:
“Milletimiz, 15 Temmuz gecesinde asil bir duruş, büyük bir cesaret, güzel bir geleceğe doğru birlik ve beraberlik içinde yürüyeceğini bir kez daha göstermiştir.Milletimiz, kendisine armağan edilen İstiklal Marşı’nı daima kalbinde hissedecek, her zaman ve her yerde coşkuyla, gururla söyleyecek, bağımsızlığından, vatanın bölünmez bütünlüğünden ve bayrak sevgisinden asla vazgeçmeyecektir. Bu önemli gün vesilesiyle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını ve Mehmet Akif Ersoy’u, 15 Temmuz şehitlerini rahmetle ve minnetle anıyorum.” -KURUM BÜLTENİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.