Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube’nin davetlisi olarak sendikanın Eğitim Gençlik ve Kültür Merkezinde konferans veren Büyükelçi Aydın Nurhan, Severek Okuma konulu sunumunu eğitimcilerle paylaştı.

Aydın Nurhan kişinin bilgi öğrenmek için değil, anlamak için okuması gerektiğini anlattı.
Aydın Nurhan, severek okuma konulu sunumunda, ” Bir insan anlamamak üzere okumalıdır. Her okumada illaki bir bilgiye ulaşmak amaçlanmamalıdır. Okumanın sevilmesi ve davranış biçimi haline getirilmesiyle zaman içerisinde çok önemli bilgilere ve kültüre ulaştıracaktır” dedi.
Büyükelçi Aydın Nurhan, gündemle alakalı konulara da değindi. Nurhan sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Türkiye henüz şehirli toplum haline gelememiştir. Şehirli toplumlarda orta sınıf gündemin belirlenmesinde çok etkilidir. Bu anlamda Türkiye’nin gündeminin belirlenmesinde hala orta sınıf çok etkili olamamaktadır.”
Almanya’daki Türklerin neden Alman politikalarında etkili olamadığı ile ilgili bir soruya Büyükelçi Nurhan, “Almanya’da yaşayan Türk toplumu henüz itiraz edecek ve Alman politikalarına etki edecek özgürlüğü kendisinde görememektedir. Fakat on on- beş yıl içerisinde Almanya’da çok farklı bir Türk toplumu ile karşılaşacağız” diye cevap verdi. -KURUM BÜLTENİ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla