Başkan Palancıoğlu, “118 ayrı noktada 100 bin metrekarelik alanda kilitli parke çalışma yapıyoruz”

Talas Belediyesi bu yıl ilçe genelinde 118 ayrı noktada 100 bin metrekare kilit parke ve bordür çalışmasıyla oldukça yoğun bir çalışma gerçekleştiriyor. Ramazan Ayı’nda dahi ekiplerin hız kesmeden çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Palancıoğlu, yeni açılan ve mevcut yollarda dar alanlara asfalt yerine tamamen kilit parke kaplandığını söyledi.
Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, belediye başkan yardımcıları ve teknik birim müdürleriyle birlikte Tablakaya Mahallesi’nde sürdürülen kaldırım ve yol çalışmalarını yerinde inceledi. Hizmet kalitesini daima üst düzeyde tuttuklarını belirten Başkan Palancıoğlu, bu yıl alt yapısını tamamladıkları bütün yeni yol ve revize edilen alanlarda hummalı bir çalışma gerçekleştirdiklerini söyledi. Başkan Palancıoğlu, “Talas genelinde yol, kaldırım ve park çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Asfaltlama haricinde bazı dar sokaklarımızı ve sert zeminlerimizi kilit parke şeklinde çözüyoruz. 5 bin metrekarelik alanda şuanda kilit parke çalışmasını tamamlamak üzereyiz. Burası yeni yapılaşma bölgemiz. Hemen arka tarafta okulumuz yer almakta. Dolayısıyla burası yoğun bir şekilde kullanılacak bir alan. İnşaat çalışmaları tamamlanan bölgeleri bu şekilde asfalt ya da kilit parke şeklinde yapıyoruz. Talas’ta nüfus artışı çok hızlı olduğu için, inşaat yapılaşması da çok yoğun. Hem yollar ve kaldırımlar hem de parklarla ilgili yoğun bir ihtiyaç var. Bizde elimizden geldiğince gece gündüz demeden çalışıyoruz. Ekiplerimiz gün boyu çalışmalarına devam ediyor. Kendilerine teşekkür ediyorum. Herkesin Ramazanını kutluyorum. Şuanda birçok alanda devam eden çalışmalarımızı da bayram öncesinde tamamlayacağız. Vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Palancıoğlu’nun yanına gelen çevre sakinleri memnuniyetlerini dile getirerek teşekkür ettiler. -İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.