Başkan Palancıoğlu Talas’ın rehber öğretmenleriyle bir araya geldi 

Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği, Talas ilçesinde bulunan okulların rehber öğretmenleriyle yapılan dönem sonu değerlendirme toplantısına katıldı.
TOKİ Şehit Osman Kirik Anaokulu’nda yapılan toplantıya Talas Kaymakamı Zekeriya Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Gürbüz, ve ilçenin rehber öğretmenleri katıldı. Toplantıda okullarda aile eğitimi, çocukların zararlı alışkanlıklardan uzak durması için neler yapılmalı, eğitim ortamındaki şiddet, psikolojik danışmanlık ve mesleki rehberlik konuları konuşuldu.
Rehber öğretmenlerin okullardaki sorunlarını ve taleplerini dinledikten sonra bir açıklama yapan Talas Belediyesi, Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Bende bir eğitimciyim. Erciyes Üniversitesi’nde 16 yıl öğretim üyesi olarak görev yaptım. Çocukların gelişimi ve mesleki anlamda ne tarz sorunlarla karşılaşıyorlar. Bu sorunları nasıl giderebiliriz bu çözüm yolları için Kaymakamımız, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve öğretmenlerimizle burada toplandık. Rehberlik öğretmenlerimizin çocuktaki üstün yeteneği keşfedip, o öğrenciye yönlendirmesi lazım. Aksi taktirde yetişen insan kaynağı yanlış yetişiyor. Aile olarak da çocuklarımıza disiplini aşılamamız lazım. Manevi değerler verilmeden, insanların ruhuna hitap etmeden bazı şeylerin başarılı olmayacağına inanırım. Toplumsal olarak bir şeyler yapmak lazım. Belediye olarak da her zaman katı sağlıyoruz, inşallah sağlayacağız da. Sosyal ve sanatsal programlarda, turnuvalarda sizlere elimizden gelen desteği veririz. Çocukları sanal ortamdan uzaklaştırıp daha yararlı faaliyetlere çekmek için her zaman destek vermeye hazırız.” dedi.
Rehberlik hizmetlerinin her geçen gün arttığı bir dönemde olduklarını hatırlatan Başkan Palancıoğlu, “Rehber öğretmenlerimizin görevlerinin ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Bundan dolayı özverili çalışmalarından dolayı tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Bu çalışmalarının da azimle artacağını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.