Elitaş, “Kayseri Şeker Kayserimizin gurur kaynağı oldu” 

Kayseri Şeker Fabrikasının 2017-2018 kampanya döneminin son gününde fabrikayı ziyaret eden Ak Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Kayseri Şeker’in son yıllarda elde ettiği başarılar sayesinde Kayseri’nin gurur kaynağı olduğunu söyledi.
Kayseri Şeker’in 2017-2018 kampanya döneminin son gününde Ak parti Grup Başkan vekili Mustafa Elitaş, Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden Fabrikayı ziyaret ederek Başkan Akay’dan kampanya ve Şeker sektörü hakkında bilgi aldılar. Ziyaret esnasında Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Yönetim Kurulu üyelerinden Hurşit Dede, Halis Lektemur ve Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Osman Canıtez hazır bulundular.
Kayseri Şeker Fabrikasının 63 ncü kampanya dönemi kapanış günündeki ziyaret sonrasında konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş; “Kayseri Şeker Fabrikası son yıllarda ki yaptığı faaliyetler münasebetiyle, Kayserimizin gurur kaynağı olmuştur. Çiftçimizin hakkını alın terini en iyi şekilde değerlendiren kurum haline geldiğinden dolayı yöneticilerini tebrik ediyoruz” dedi.
Elitaş sözlerini şöyle sürdürdü; “Kayseri Şeker 2017-2018 kampanya dönemi için açıkladığı 220 lira taban fiyatıyla Türkiye’deki en yüksek pancar fiyatını tespit ederek çiftçisinin ne kadar yanında olduğunu ifade etmiştir. Yarın itibariyle bitecek üretim yaklaşık 400 bin ton şeker elde ettikten sonra 2017-2018 kampanya yılı kapanacak ve 2018-2019 yılında herhâlde kotaları şubat ayı sonundan itibaren dağıtılmaya başlayacak.
Ümit ediyoruz bu seneki gösterilen başarı bundan sonraki yıllarda da aynı şekilde devam edecek. Şeker satışından şeker fiyatlarının tespitinde bazı sıkıntıların olduğu değeri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanımız ve Şeker Fabrikası yetkililerinden hem de diğer özel sektör fabrika yetkilileri tarafından bizlere intikal ettirildi. Bu konuyla ilgili Tarım Bakanlığımız, ilgili kurumlar çalışmalarını yapıyorlar. Önümüzdeki günlerde Tarım Bakanlığımız nezdinde Türkiye’deki şeker politikasının ve şeker fiyatlarıyla ilgili dağıtım, satış, pazarlamasıyla ilgili meseleleri de masaya yatırılacak sorunların çözülmesi için gayret gösterilecekler. Ben kazasız belasız geçen bu kampanya yılının ilimize, çiftçimize, köylümüze, hayırlara vesile olmasını diliyorum. Önümüzdeki yıllarda başarılarının devamını niyaz ediyorum, tebrik ediyorum.”
Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer; “Kayseri Şeker Fabrikası ve Yönetim Kurulunu tebrik ediyorum yıllar önce buraya geldiğinde buranın nasıl bir batak halinde olduğunu daha sonraki yıllarda tüm zararların ortadan kalkarak artık Türkiye’de örnek bir Şeker Fabrikası ve Yönetimi olarak dikkat çektiğini memnuniyet içerisinde görüyoruz kendilerini tebrik ediyoruz her zaman hem onların hem de çiftçimizin yanında olduğumuzu ifade ediyorum tebrik ediyorum” dedi.
Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden ise “Ben de çiftçimizi tebrik ediyorum, kutluyorum inşallah hayırlı uğurlu olur diyorum. Yeni kampanya döneminde de bu kampanyadakinden daha iyi çalışacaklarını iyi üretim yapmalarını, Başkanımın da onlara her zamanki gibi daha çok katkı sağlayacağını düşünüyorum hayırlı uğurlu olmasını diliyorum bundan sonraki dönemlerde daha iyi olacağını ümit ediyorum.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Başkanı Hüseyin Akay; Kampanyamızın kapanış gününde Sayın Bakanımızın, Milletvekilimizin ve İl Başkanımızın fabrikamıza teşrif etmelerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz diyorum. Onların bu teveccühüne layık olma konusunda daha fazla bir sorumluluk içerisinde bundan sonra da gayret göstereceğiz. Kayseri Şeker gerçekten de ifade edildiği gibi Türkiye’de sektöründe örnek bir kuruluş haline geldi. Asıl olan bu hale gelmek değil bunu korumak daha yukarılara taşımaktır. Ülkemize, Devletimize yararlı olarak bu başarılı hizmeti sürdürmektir. Biz de bu anlayış içerisinde inşallah bu görevimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.