Başkan Palancioğlu’dan miniklere yerel yönetim dersi

Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Sosyal Bilgiler dersi, Yerel Yönetimler konusu kapsamında belediyeyi ziyaret eden Büyük Nesil Koleji 1. sınıf öğrencilerini ağırlayarak, öğrencilere belediye faaliyetlerinden bahsetti.
Öğrencilere yerel yönetim dersi kapsamında belediye yönetimini anlatan Başkan Palancıoğlu, “Bulunduğunuz yerde gerekli ihtiyaçları karşılayan kamu kurumlarına yerel yönetimler deniyor. Dolayısıyla belediyeler yerel yönetim olarak adlandırılıyor. Talas’ta yollar kaldırımlar, çocuk parkları, okullar, camiler sağlık ocakları yapıyoruz. Belediyeler günlük hayattaki birçok hizmeti veren kurumlardır. Sizlerin en çok sevdiği parkları belediyeler yapıyor. Sizlere okumanız için okullar yapıyoruz. Sağlık ocağı ve cami yapıyoruz. Zamanın elverdiği ölçüde Talas’ta birçok projeyi yapmayı hedefliyoruz. Bu çalışmaların hedef kitlelerinden biri de siz ve gençler. Sizler için futbol sahaları, spor salonları yapacağız. Sizler için Kapalı Çocuk Parkı yaptık. Geleceğin belediye başkanları, valileri, kaymakamları, mühendisleri sizler olacaksınız bunun için derslerinize çok çalışmalısınız. Planlamalarınızı çok iyi yapmanız lazım. Sizden söz istiyorum. Çok başarılı olmak için kitap okumalısınız.” dedi.
Başkan Palancıoğlu minik öğrencilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek öğrencilerin merak ettiği sorulara da yanıt verdi. Program sonunda minik öğrenciler okulda yayınladıkları gazeteyi Başkan Palancıoğlu’na hediye etti. -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.