Kayseri’de metruk bir binada üzerinde 96 gram, yere atılmış vaziyette 18 gram bonzai ile yakalanan ve ‘uyuşturucu madde ticareti yapma’ suçundan tutuklu yargılanan sanığa 15 yıl hapis, 30 bin TL adli para cezası verildi.
24 Ekim’de Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Battalaltı olarak tabir edilen bölgede bir metruk binada ’uyuşturucu madde ticareti yapan ve uyuşturucu madde kullanılan şahıslara’ yönelik olarak yapılan çalışmalarda 3 kişi yakalandı. Yakalanan şüphelilerden E.A. (45) ’uyuşturucu madde ticareti yapmaktan’ gözaltına alındı. Şüphelinin üzerinde 96 gram, yere atılmış vaziyette 18 gram bonzai ele geçirildi.
Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanık E.A. ve avukatları hazır bulundu.
Tutuklu sanık E.A., üzerine atılı uyuşturucu ticareti suçunu kabul etmeyerek, “Ben 23 Nisan’da, 19 Mayıs’ta Türk Bayrağı satarım. Uyuşturucu kullanırım ama asla satıcılık yapmadım. Benim yuvamı yıkmayın” dedi.
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık E.A.’ya ‘uyuşturucu madde ticareti yapma’ suçundan 15 yıl hapis, 30 bin TL adli para cezası verdi. -iha

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla