Bu kutlamalar batının iki yüzlülüğünü ortaya koymaktadır

Saadet Partisi Kadın Gençlik Kolları Başkanı Gülay Sağlam, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen basın toplantısında, “Bu kutlamalar batının iki yüzlülüğünü ortaya koymaktadır” dedi.
Saadet Partisi Kadın Gençlik Kolları Başkanı Gülay Sağlam, “SP Kadın Kolları olarak tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadılar Günü’nü içtenlikle kutluyoruz. Dünya bu gün, kadınlar günü diye bir gün kutluyor. Bu gün kadınlar için şiddetten arındırılmış bir dünyanın inşası için dayanışma günü olarak kabul ediliyor. Ancak çok ilginç olar bir şey var ki, o da şiddet üreten bazı zihniyetin onun kurbanlarına anma ve hatırlama günü düzenlemesidir. Bu gün perde önünde yere göğe sığdırılamayan kadınlar, perde arkasında batılı ülkeler tarafından bir meta haline dönüştürülüyor, modern köleliğe sürükleniyor” dedi.
Sağlam, “Tarih boyunca kadına değer vermemiş, kadını yük olarak görmüş, numara ile seslenen bir köle olarak kabul etmiş insan olup olmadığını yıllarca tartışmış batı medeniyetinin kadına yönelik yapmış olduğu bu kutlamalar batının iki yüzlülüğün ortaya koymaktadır” diyerek, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:
” Modern hayat ve eşitlik sözlerinin ardına sığınarak kadının itibarını zedeleyen olumsuz ortamlarda sabahlara kadar çalıştıran zihniyet, kadının annelik hakkını gasp ediyor.
Kadın ve erkeği birbirine rakipmiş gibi göstermek her iki cinse karşı yapılmış zulümdür. Çünkü onlar birbirinin tamamlayıcısıdır. Efendimiz (S.A.V.) Veda Hutbesinde kadınlar hakkında şöyle buyuruyor, (Ey insanlar! Kadınlarınızın haklarına riayet etmenizi ve bu hususta Allah Teala’dan korkmanızı tavsiye ederim’
Bizim medeniyetimiz şefkat medeniyetidir. Ağaçların, hayvanların, anne rahminde daha dünyaya gelmemiş bebeklerin, beli bükülmüş ihtiyarların, ak saçlıların, kadınların hukukuna riayet edilir.
Bizler cennetin anaların ayakları altında olduğuna inanan kendisine yapılmasını istemediğini bir başkasına da yapmamayı tavsiye eden bir medeniyetin temsilcileriyiz.
Saadet Partisi Kadın Kolları olarak, kadınlarımızın yüzlerinin bir gün değil her gün güldüğü bir dünya temenni ediyor, bu dileklerimizle şefkat medeniyetinin mimarları olan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz.” -İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.