BU YAZ OKULLARI ADAMI HASTA EDER!!!

Okulların tatil olması ile birlikte binlerce öğrenci belediyelerin açtığı yaz okullarına kayıt oldu. Değişik branşlarda açılan kurslar çocukların yaz tatilini dolu dolu geçirmesine vesile oluyor. Yetkililerden yapılan açıklamaya göre bu yıl yaz okullarına rekor sayıda başvuru oldu.

Tanıdığım ailelerin çocukları da belediyenin açmış olduğu bu yaz okullarında açılan yüzme kurslarına gidiyordu. Vücut gelişimi için yüzmenin artı yönlerini bilmemek elde değil. Belki en çok kayıt yapılan branş yüzmedir. Ama o ailelerin çocukları bir gece aniden hastalanır. Aile apar topar çocuklarını hastaneye götürür. Aile, kendisinde suç ararken doktor çocuğun kanında enfeksiyon olduğunu söyler. Doktor, çocuğun mikrobu yüzme havuzundaki sudan kapmış olabileceği ihtimalini söyler. Yine başka ailenin yüzme kursuna giden çocuk yine aynı şikayetlerle doktora gider. Oradaki doktor da onu söyler. Şimdi, tüm bunlar tesadüf mü?

Sayının artması, çocukların sporla iç içe olması çok takdire şayan bir gelişmedir. Ama yüzme havuzlarının hijyenden uzak kalması, çocuklarının bu şekilde teker teker hastanelik olması inşallah yaz okullarına gölge düşürmez. Yaz okullarına yapılan yatırım görüldüğü üzere ciddi rakamlardadır. Ülkemizin siyasetçileri, konuşma yaptıklarında Türkiye’deki üniversite sayısının artmasından bahsederken içindeki eğitimin kalitesinden nedense bahsetmez. Burada da aynı durum söz konusudur. Yaz okullarının amacı çok güzeldir. Ama çocukların hasta olması bin bir hevesle geldikleri yaz okullarından soğutmakta. Sayının fazla olması nedeniyle acaba görevliler hijyen temizliğien yetişemiyor mu? Benim bildiğim beş ailenin çocuğu bu durumdan hastalandı. Belki birçok çocuk bu nedenle hastalandı.

Sağlıklı bir birey hazırlanmak için gelen çocukları yaz okullarında çocuklar hastalanıp maratonu yarıda bırakmak zorunda kalıyor. Hastalanmadan yaz okullarını tamamlayan çocuklarımıza şimdiden başarılar…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.