Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından uygulanan ve kadın istihdamının desteklenmesi için başlatılan ‘Büyükanne Projesi’nde Kayseri’de maaş almaya hak kazanan 500 büyükanne maaş alabilmek için müracaatlara başladı.
Kadın İstihdamının Desteklenmesi için 3 yaşını doldurmayan torununa bakan büyükannelere maaş verilmesini amaçlayan Büyükanne Projesinin başvuruları sona ermiş, başvuruların tamamlanmasının ardından maaş alacak büyükanneler belirlenmişti. İlk olarak Sakarya, Konya, Tekirdağ, İstanbul, Bursa, İzmir, Antalya, Ankara, Kayseri ve Gaziantep olarak belirlenen 10 pilot ilde maaş almaya hak kazanan büyükanneler 12 ay boyunca yardım alacak. Maaş alacak büyükanneler için evrakların teslimi dün itibariyle başladı. Büyükanneler gerekli evrakları tamamlayarak İŞKUR İl Müdürlüklerine giderek maaş almak için müracaatlarını yapmaya başladı. Kayseri’de ise 500 büyükanne 15-31 Mart tarihleri arasında İŞKUR İl Müdürlüğü’ne gelerek müracaatlarını yapacak. Belirtilen tarihler arasında evraklarını teslim etmeyenlerin yerine yedekler için işlem yapılacak. İŞKUR personeli de yoğun şekilde müracaatları almak için çalışmalarına devam ediyor.

“500 kişi hiçbir zaman eksilmeyecek”
Konu hakkında bilgiler veren Kayseri İŞKUR İl Müdürü Ahmet Ayçiçek, “Türkiye’de 10 il arasında olan Kayseri’de ‘Büyükanne projesinde’ 500 kişi tespit edildi. Bunların müracaatları bugün itibariyle başladı. Bunlar, 15-31 Mart arasında evraklarını teslim edecekler. Eğer bu 500 kişi içerisinde bize başvuran olmazsa bunların yerine yedekler için işlem yapacağız. 500 kişi hiçbir zaman eksilmeyecek” ifadelerini kullandı.
Maaş almaya hak kazanan Babaanne Fati Aslantaş ise torununa doğduğundan bu yana baktığını, projenin kendilerine yardımcı olacağını ve projede emeği olanlara teşekkür ettiklerini söyledi. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla