Büyükşehir’den Emniyete yakışacak binalar

Büyükşehir Belediyesi, Emniyet Müdürlüğü için Belsin-Selimiye ve Eskişehir Bağları’nda örnek hizmet binaları yapıyor. Binaların temel atma töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ihtiyaç olan her yerde olduklarını ve her yükü omuzladıklarını söyledi.
Belsin-Selimiye Mahallesi’nde yapılan törende hem Selimiye Mahallesi Emniyet Hizmet Binasının hem de Eskişehir Bağları Emniyet Hizmet Binasının temeli atıldı. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yanı sıra, Vali Süleyman Kamçı, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Güven, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, ilçe belediye başkanları, bürokratlar, vatandaşlar ve İstanbul-Beşiktaş’daki hain terör saldırısında şehit düşen Polis Memuru Osman Börklüoğlu’nun ailesi de katıldı. Başkan Mustafa Çelik, şehit ailesiyle yakından ilgilendi ve bir süre birlikte oturarak sohbet etti.
Açılış konuşmasını yapan Vali Süleyman Kamçı da Kayseri’deki nüfusun ve şehirleşmenin artmasıyla birlikte her sektörde mevcut potansiyeli güçlendirme gereğinin ortaya çıktığına dikkat çekti. Vatandaşlara daha iyi hizmet vermek için bina kalitesinin de artırılması gereğini ifade eden Vali Kamçı, “Temelini attığımız bu binalar huzur ve rahatın teminine hizmet edecektir. Bu düşüncelerle binaların yapımını üstlenen Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız da, Emniyet Hizmet Binalarının Kayseri’nin seviyesini yükseltecek projeler olacağını söyledi. Kayseri’deki uyum kültüründen de bahseden Yıldız, söz konusu uyumun var olanın paylaşılmasıyla ilgili bir uyum olduğunu dile getirdi.
Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, her biri birbirinden güzel, birbirinden estetik ve birbirinden fonksiyonel projelerin temellerini atmaya devam ettiklerini belirtti. Sadece büyük projeler için 550 milyon TL’lik harcama yaptıklarını kaydeden ve bu yıl tempoyu daha da artıracaklarını vurgulayan Başkan Çelik, “Planlı Gelişim, Estetik Dönüşüm, Fonksiyonel Değişim vizyonumuz doğrultusunda ulaşımdan eğitime, altyapıdan yeşil alana, kültürden sosyal projelere kadar Kayserimize ve Kayserili hemşehrilerimize yakışacak bir dizi projeyi hizmetinize sunacağız. Yatırımcı birimlerimizin bu yıl yaptıkları ihale sayısı şimdiden 54’ü buldu. 54 ihalenin bedeli 130 milyon TL’yi buluyor. Geçen yıl olduğu gibi yine Kayseri tarihinin en büyük yatırımlarını yapacağız” dedi.
Kayseri’deki uyum kültürüne de dikkat çeken Başkan Çelik, “Çeşitli vesilelerle sık sık vurguladığım gibi Kayseri, uyum kültürünün hakim olduğu bir şehir. Asgari müştereklerimiz etrafında kenetlenmesini bilen, şehrimiz ve ülkemiz için bir araya gelme alışkanlığımızı sık sık gösteren bir kentiz. Hem vatandaşlarımız arasında, hem de kurumlar arasında var olan uyum kültürü şehrimizin gelişmesinde ve huzur kenti hüviyetini sürdürmesinde en önemli faktör olarak ortaya çıkıyor. Şu noktadan emin olunuz ki, Büyükşehir Belediyesi olarak bu uyum kültürünün ve şehrimizde var olan huzurun korunması ve geliştirilmesinin lokomotifi olmaya devam edeceğiz. İşte bu kültürün bir sonucu olarak Kayseri’nin ihtiyaç duyduğu her noktada var olmaya ve her yükü omuzlamaya gayret ediyoruz. Yapılacak yatırım ve hizmetleri bizim görev sahamız içinde ya da dışında şeklinde değerlendirmiyoruz. Yatırım veya hizmetin Kayserimize ve Kayseri’de yaşayan siz değerli hemşehrilerimize sağlayacağı faydaya bakıyoruz. Emniyet Müdürümüz bizlere bazı bölgelerde bina ihtiyaçları olduğunu belirtti. Bazı bölgelerimizde küçük binalarda zor şartlar altında güvenlik hizmeti veriyorlar. Buna son vermek için bugün burada hem Selimiye Mahallemizdeki hem de Eskişehir Bağları’nda bulunan Emniyet Hizmet Binalarının temelini atacağız. Yapacağımız binaların projelerini bir süre önce belediyemizi ziyaret eden İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya sundum. Projeyi çok beğendi ve diğer şehirlerde de uygulanmasını istedi. Dolayısıyla pek çok konuda olduğu gibi burada da Türkiye’ye örnek bir yatırım yapıyoruz. Selimiye Mahallemizde yapacağımız Belsin Emniyet Hizmet Binası 1200 m2, Eskişehir Bağları Emniyet Hizmet Binamız ise 800 metrekare alana sahip. Hizmet binalarında bay-bayan nezaret odaları, teşhis odaları, mülakat odaları, avukat görüşme odaları, muhafaza odaları, bekleme salonları, suç araştırma ve sosyal büro amirliği hizmet ofisi, toplantı odaları, merkez amiri ofisi, adli işlemler büro amirliği ofisleri, düzenleyici işlemler büro amirliği ve idari büro amirliği ofisleri bulunacak. Emniyet Hizmet Binaları ileri teknoloji güvenlikli bir donanıma sahip olacak ve bölgemize yakışacak bir mimari ile inşa edilecek.Binaların çevre düzenlemesinde, nizamiye ve nöbetçi kulübelerinin yanı sıra otoparklar, yürüme yolları ve yeşil alanlar bulunacak. Yapılacak olan Belsin ve Eskişehir Bağları Emniyet Hizmet Binalarının bedeli 5 milyon TL’yi geçecek. Her iki binamızın şehrimizin güvenliğine ve huzuruna katkı sunmasını diliyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Belsin-Selimiye ve Eskişehir Bağları Emniyet Hizmet Binalarının temeli butonlara basılarak atıldı. Temellerin atılması sırasında protokole İstanbul-Beşiktaş’daki hain saldırıda şehit düşen Polis Memuru Osman Börklüoğlu’nun ailesi de eşlik etti. -KURUM BÜLTENİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.