Büyükkılıç’tan Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümü mesajı

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173. yılı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Polis Teşkilatının kuruluş yıldönümü olmasından dolayı yayınlamış olduğu mesajında Başkan Memduh Büyükkılıç, 1845 tarihinin Türk Emniyet Teşkilatı açısından önemli bir nokta olduğunu belirterek, bu tarihe kadar zabıta olarak nitelenen teşkilatın 10 Nisan 1845 den itibaren polis adı altında hayata geçtiğini ve Emniyet Teşkilatının kuruluş günü olarak kabul edildiğini kaydetti.
Türk Polisi, gösterdiği olağanüstü gayretlerle Milletinin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşadığını ifade eden Başkan Büyükkılıç; “Melikgazi Belediyesi olarak gerek bu şehirde yaşaman vatandaşlarımız mal ve can güvenliğine büyük önem veriyoruz. Daha da önemlisi bu güveni sağlayan polis teşkilatımıza verilen değerden dolayı da Gesi Bölgesine büyük ölçekli bir polis merkezi inşa ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza müteşekkiriz. Bu vesile Emniyet Teşkilatı’nın tüm mensuplarının 173’üncü kuruluş yıldönümünü kutluyor, teşkilatın her kademesinde hizmet vermiş şehit polislerimizi rahmetle anıyor, görevleri başındaki fedakâr polislerimiz ve bütün teşkilat mensuplarının çalışmalarında başarılar diliyorum ” dedi.
Başkan Memduh Büyükkılıç, Melikgazi görev yapan polislerin olay yerlerine daha kısa ve hızlı ulaşabilmeleri için Belediye olarak araçlara Navigasyon cihazı alındığını sözlerine ekledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.