Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumu yapıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumu yapıldı.
Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı ikinci oturumu, Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Mehmet Savruk Başkanlığı’nda yapılan meclis toplantısında komisyona gönderilen 16 gündem maddesi oylanarak karara bağlandı. Meclis toplantısında söz alan Büyükşehir Belediyesi MHP Meclis Üyesi Kazım Yücel, şehir girişlerindeki reklam ve bilboardların daha düzenli olması gerektiğini vurguladı. Yücel şöyle konuştu;
“Cep telefonlarının bu şehirde kullanmanın artık sakıncalı olduğunu, trafik kuralları gereği cezaya tabii olduğunu düşünerek Kayserimizin giriş ve çıkışlarında bir Büyükşehir Meclis Üyesi olarak bilboardları görüyorum. Bilboardlarda bir standart kalmamış; büyük, küçük Kayseri’nin İstanbul güzergahından girişte o kadar çirkin olduğunu, gelişmekte olan Kayseri’ye yakışmayacağını meclis üyesi arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum. Belediye olarak bununla ilgili ilerleyen günlerde biraz dikkat çekelim. En azından Kayserimize yakışır standartlara oturtulması için hangi kurumumuz, arkadaşlarımız bu konuda görev alırlar ise bunun dikkatli bir şekilde incelenmesini isterim. İkinci bir konu ise aynı yolda şehir içerisinde çok korkunç bir şekilde reklam kirliliği görüyorum. Birçok şehirde var ama Kayserimizin çok sakin, görsellikte de güzel bir şehir olduğunu düşünerek özellikle belediyemizin verdiği bilboardlar ve bunların kimlere nasıl verildiği ile ilgili önümüzdeki günlerde yapılacak ihalelerde biraz daha idare edebilecek arkadaşlara verilirken encümenin biraz daha dikkat etmesini, bunun da meclisimizin gözünden kaçmamasını rica ediyorum” ifadelerini kullandı.
Toplantıya ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri katıldı. -İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.