Dağcılardan Atatürk’ü anma yürüyüşü

Kayseri Dağcılık İl Federasyonu tarafından Atatürk’ün ebediyete intikalinin 78. yıldönümünde ‘Atatürk’ü Anma ve Gece Yürüyüşü’ programı düzenlendi.
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 78. yıldönümünde Kayseri Dağcılık İl Federasyonu tarafından Gençlik Hizmetleri Erciyes Kayak Evi’nde program düzenlendi. Düzenlenen programda slayt eşliğinde Atatürk anlatıldı. Federasyon faaliyetleri ile ilgili bilgilerin de verilmesinin ardından zirve tırmanışı gerçekleştirildi. Programla ilgili bilgiler veren, Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Kayseri Dağcılık İhtisas Kulübü Başkanı İsmail Yılmaz, “Kayseri Dağcılık İl Temsilciliğimizin 2016 faaliyet programında yer alan Atatürk’ü Anma ve Gece Yürüyüşü programımız Erciyes zirve tırmanışı faaliyetimizi gerçekleştirdik. Gençlik Hizmetleri Erciyes Kayak Evi’nde Atatürk ve faaliyetlerle ilgili slayt sunumu gerçekleştirdik. Bir kısım arkadaşımız da yürüyüşe gitti. Hava şartlarımız el verirse zirve tırmanışımız olacak” dedi. Yılmaz ayrıca Dağcılık Federasyonu İl Temsilciliği görevinin de sona erdiğini sözlerine ekledi.
Programa Kayserili dağcılar ve arama kurtarma ekipleri katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.