Talas Belediyesi Belbis’te örnek olmayı sürdürüyor

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından geliştirilen Belediye Yönetim Bilgi Sistemini (BELBİS) Türkiye’ de ilk kez kullanan Talas Belediyesi, yaklaşık iki yıllık tecrübesini BELBİS yazılımı kullanmayı düşünen belediyeler ile paylaşıyor.
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Bolu Belediyesi, Elazığ Palu Belediyesi, Yozgat Sarıkaya Belediyesi, Ankara Çubuk Belediyesi, Kayseri Yahyalı ve Sarız Belediyeleri Talas Belediyesinin bilgi ve tecrübe paylaşımı yaptığı belediyeler arasında yer alıyor. Yönetim bilgi sistemi hakkında belediyelere eğitimler verildiklerini söyleyen Talas Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Yalçın, “BELBİS, Belediyeler Birliğinin geliştirdiği belediye otomasyonu yazılımıdır. Türkiye’de ilk defa bizim belediyemizde kullanılmaya başladı. Bu anlamda pilot belediyeyiz. Yazılım aşamasında da Türkiye Belediyeler Birliği ile bilgi paylaşımında bulunduk. Yazılımı kullanmayı düşünen belediyelerimiz Türkiye Belediyeler Birliği tarafından bilgilendirildikten sonra belediyemize gelerek süreçlerle, kullanma ve modüllerle ilgili, yazılımın özellikleriyle ilgili bizden eğitimler alıyor. Bizde elimizden geldiği kadar bu belediyelerimize bilgiler aktarıyoruz. Gerçekten pratize olmuş bir yazılım. Diğer yazılımlarda birçok işlemi kullanıcı yaparken, BELBİS’ te ise birçok işi yazılımın kendisi yapmaktadır. Kullanan belediyelerimizin beğenisini kazanan bir yazılım olmuştur” dedi.
BELBİS yazılımdaki tüm modülleri kullanan tek belediye olduklarına vurgu yapan Başkan Yardımcısı Yalçın, “2 gün Giresun Bulancak Belediyemize eğitim verdik. Geçtiğimiz günler Bolu Belediyesi ve Ankara Çubuk Belediyesine eğitim vererek yazılımdaki modüllerden bahsettik. Bilgilerimizi ve tavsiyelerimizi alarak yazılımı kullanıp kullanmama konusunda karar veriyorlar. Şuanda 30’un üzerinde belediye, yazılımdaki bazı modülleri kullanıyor. BELBİS kendi içerisinde modüller arasında entegre olmuş bir sistem. BELBİS sayesinde bilgilerimizi daha düzenli yönetiyor ve bilgilerimizden daha düzenli yararlanabiliyoruz. Arzumuz tüm belediyelerin yazılımın tümünü kullanmalarıdır” diye belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.