Develi’de 15 Temmuz destanı etkinliklerinde muhteşem final

Develi Belediyesi Cumhuriyet Meydanında hazırladığı muhteşem organizasyonla 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programını sonlandırıldı.
Develi Yunus Emre Cami İmamı Cahit Taşkesen’in Kuranı Kerim tilavetiyle başlayan program, Develi Müftüsü Zekeriya Koçak’ın sunumuyla devam etti. 15 Temmuz’un kaybettirdikleri ve kazandırdıklarına değinen Koçak, “İslam tarihi boyunca bizler görmekteyiz ki Allah’ın yardımını celbeden küçük topluluklar büyük ordulara galip gelmişlerdir. İşte 15 Temmuz’u destanlaştıran bu imandır. Dolayısıyla bizler dinimizi Allah’ın yüce kitabından ve peygamberinin sünnetinden öğrenmek zorundayız” diye konuştu.
Kevser Kılınç, Melike Türkmen, Emine Ceren Deringöl ve Seyit Kaan Kaman’ın şiirler okuduğu program, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın selamlama konuşmasıyla devam etti. Başkan Cabbar geçen yıl vatan nöbetlerinde yaşadığı bir anekdotu Develililerle paylaştı. Develilere teşekkür eden Başkan Cabbar, “Geçen seneki nöbetlerde ihtiyar amcamız bir kilo çay ve şeker alıp bunu vatan nöbeti tutan hemşerilerime ikram etmek istiyorum dediğinde ben gerek olmadığını ve bizim buna gücümüzün yettiğini belirterek kendisinin sıkıntıya girmemesi gerektiğini belirttim. Fakat amcamız -Hayır başkanım, işte geldik gidiyoruz. Yarın Allah’ın huzuruna vardığımda Allah kulum bana ne getirdin dediğinde Ya Rabbi vatan nöbeti tutan kardeşlerime bir kilo çay ve şeker ikramında bulunmuştum işte onu getirdim demek istiyorum dediğinde tarifini yapamayacağım duygulara kapıldım. İşte bu ruhtur bizi aziz kılan, bizi düşmanlarımıza galip getiren” dedi.
Programın son konuşmasını ise Develi Kaymakamı Murat Duru yaptı Abdürrahim Karakoç’un şiirini okuyarak duygularını paylaşan Kaymakam Duru, “Her zorluktan alnının akıyla çıkmasını bilen bu millete Rabbim ’den daha nice başarılara ulaştırmasını diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Yusuf Alper Güllü ’nün kahramanlık ve halk türküleri söylediği konserle coştu. Türkülere eşlik ederek konseri dinleyen Develililer Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile ikinci gün nöbetine devam ettiler. Program İlçemiz imamlarından Bilal Arslan’ın duasıyla sona erdi. Programın sonrasında Develi Belediyesinin katılımcılara çay ve çorba ikram etmesiyle sona erdi. İki gün muhteşem bir organizasyon yapan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’a teşekkürlerini ileten Develililer, 15 Temmuz’un birinci yıl dönümünde nöbetlerini tamamladılar. -kb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.