İNCESU BELEDİYESİ DUYARLI ÇEVRECİ BİR BELEDİYE OLMA YOLUNDA

İncesu Belediyesi Çevreci bir Belediyecilik anlayışı ile her yıl düzenli olarak binlerce ağacın toprakla buluşturulması ve her ay düzenli olarak evlerden pil, kullanılmış yağların, kağıtların,  plastiklerin toplanması çalışmalarını yapıyor. Bu çalışmalarının yanında da nüfusun yoğun olduğu mahallelerde 1. Etapta 50 adet şuan 2. Etapta da 32 adet yer altı çöp konteynırının montajını yaparak evsel atıkların sokak hayvanları tarafından dağıtılıp çocuklarında bunlarla oynayıp hastalanmamasının önüne geçmek için çalışmalarını sürdürüyor.  İncesu Belediye Başkanı Zekeriya KARAYOL çalışmalar hakkında bilgi verdi;

İncesu Belediyesi olarak çevreye olan duyarlılığımız devam etmektedir. Her yıl fidan dikimi, mezarlıkların bakımı haşerelerin ilaçlanması ve evsel atıkların toplanmasına özen göstermekteyiz. Bu kapsamda Özellikle nüfusun yoğun olduğu mahallelerde küçük yaşlardaki çocukların ve sokak hayvanlarının çöp konteynerleri ile oynayıp çevreye zarar vermemesi pis kokuların çevreye yayılmaması için yer altı çöp konteynırları çalışmasına başlayıp 1. Etapta 50 adet çöp konteynırının montajını yaptık. 2. Etabında da 32 adet yer altı çöp konteynırını önceden belirlediğimiz yerlere öncelikle TOKİ bloklarından başlayarak genellikle İlçe merkezi ve çok katlı binaların bulunduğu alanlara montajını yaparak daha düzenli bir şekilde evsel atıkların toplanmasını ve sokak hayvanları tarafından çevreyi kirletmemesini planlıyoruz. Çok kısa zamanda da İlçemizin her mahallesine yer altı çöp konteynırlarının montajını yapacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.