EĞİTİM STRATEJİK BİR DEĞERDİR

Hacılar’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen  ‘Öğretmenler İstişare Toplantısı’ gerçekleşti.  Toplantıya katılan Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici eğitimin önemine değinerek, eğitimin milletin dünya üzerindeki yerini de tayin eden stratejik bir değer olduğunun altını çizdi.

Hacılar Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya Kaymakam Mustafa Temiz, Belediye Başkanı Doğan Ekici, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Songur, Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Toplantıda Belediye Başkanı Doğan Ekici öğretmenlere hitap ederek şu sözlere yer verdi;

“Eğitim bugün artık sadece kalkınmamızın ve gelişmemizin temel unsuru değil, aynı zamanda bir milletin dünya üzerinde ki yerini de tayin eden stratejik bir değerdir. Bizim buradan çıkaracağımız en önemli sonuç çok çalışmamız gerektiğidir. Cumhuriyeti emanet edeceğimiz bu çocuklarımızı geleceğe daha iyi hazırlamamız gerekiyor. Tüm öğretmen ve öğrencilerimizin,ilçemizde her yıl artarak devam eden başarı grafiğinin devam ettireceğine inancımız tamdır.“ dedi.

Hacılar Kaymakamı Mustafa Temiz’de yaptığı konuşmada Hacılar ilçesindeki okulların varsa sorunlarını tespit etmek, çözüm yolları bulmak amacıyla belirli aralıklarla okul müdürleri ve öğretmenlerle toplantılar düzenleneceğini belirtti. Kaymakam Temiz,okul müdürleri ve öğretmenlerin eğitim camiasındaki önemini vurgulayarak, çocukların iyi bir eğitim almaları için yapılan çalışmalara yardımcı olduklarına değindi.

Toplantıda öğretmenlerden, okullarda gördükleri eksiklikler talep edilerek ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından değerlendirmeye alınacağı belirtildi. –SELMA KÖSEDAĞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.