ARIK: REJİM TEHLİKEDE

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, 16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa Değişikliği ile var olan rejimin tehlike altına alındığını ifade ederek, “Yüzyıl önce saraydan alınarak millete verilen egemenlik yeniden milletten alınıp saraya verilecek.” diye konuştu.

 

CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve CHP Bursa milletvekili Ceyhun İrgil, gündemle ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Yaklaşık bende on gündür ilçeleri gezmekteyim. Teşkilat mensuplarımızla saha çalışmalarına başladık. Ve gerçekten yukarıda oluşan bu mutabakatın tabanda tutmadığını görmekteyiz. Bu bizim milletimizin geleceği, bu bizim çocuklarımızın geleceği. Bu bir parti meselesi değildir. Biz partiye oy vermiyoruz yine partimizdeyiz ama milletimiz ve çocuklarımız ve çocuklarımızın geleceği adına biz bu sefer tabanda birliktelik yaptık ve bu referandumda hayır diyeceğiz. Çünkü söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyoruz. Ve tabandaki  bu birliktelik beni çok mutlu ediyor.Var mıdır ki bu dünyada tek adamla yönetilip başarılı olan bir tane ülke var mı? Yoktur. Bugün Saddam’a, Suriye’ye, Irak’a bakın. Ve biz diyoruz ki rejim tehlike altında. Siz bu sistemi anayasa teklifi ile rejimi tehlikeye sokuyorsunuz. Tehlike de olan rejim. İktidar partisi diyor ki rejim yerinde duruyor bu bir sistem değişikliği diyor. Cumhuriyet yerimde duruyor evet sadece ismi yerinde duruyor. Cumhuriyetin özünü alıyorsunuz. Siz demokrasiyi çekip alarak ciğerini alıyorsunuz. Cumhuriyetin özü anlamı egemenliği kayıtsız şartsız millette olmasıdır. Siz egemenliği bu şekilde yaparak tekrar milletten alıp saraya veriyorsunuz. Biz yüzyıl önce egemenliği saraydan alıp millette verdik. “diye konuştu.

HABER MERKEZİ: GÜLDEN ÇOKTAN

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.