TİCARET AKADEMİSİ AÇACAĞIZ

Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, büyümenin olması için gerekli alt yapının oluşturulması gerektiğine vurgu yaparak, önümüzdeki günlerde Kayseri’de ticaret akademisi açacaklarının da müjdesini verdi.

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Rifat Açıkgöz, Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz’ı yeni hizmet binasında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Ziyarette bazı açıklamalarda bulunan Hiçyılmaz, ilerleyen günlerde Kayseri’de KTO bünyesinde bir Ticaret Akademisinin açılacağının müjdesini verdi. Hiçyılmaz, “Ticaret akademisi açalım diyoruz. Büyüme için alt yapıyı hazırlamak lazım. Biz şunu da yapalım bunu da yapalım diyoruz. Çünkü yerimiz var. Mesleki yeterlilik eğitimleri veriliyor. Bizim tüccarımızın da işini yaparken iyi yapması gerekiyor değil mi? Onun için biz önümüzdeki günlerde ticaret akademisi kuracağız. En azından bir tüccar asgariden bir bilanço okumasını bilmeli. Bir sözleşme nasıl yapılır bunu bilmeli.”diye konuştu.

MÜCADELEMİZ EN İYİNİ YAPMAK

Başkan Hiçyılmaz, güzel projeler yaparak gelecek nesle örnek olmak istediklerini ifade ederek, “Son denetimde odamızı A sınıfına yükselttik. Türkiye’de A sınıfında olan çok az sayıda oda var. En iyi hizmet veren oda sınıfında yer almaktayız. Akreditasyon denetimi yapılırken biz henüz yeni binamıza taşınmamıştık. Şimdi yeni binamıza taşınmamız ile bu kalitenin daha da artacağını düşünüyorum. Eğer biz bu şekilde başarılar yapabilirsek KTO yönetiminde oturmalıyız. Her şeyimizle örnek olmak istiyoruz. Çalışma şartlarımızla, fiziki şartlarımızla, kalitelerimizle örnek olalım ki bizden sonrakiler daha iyi şeyler yapsın. Çıtayı yükseltmemiz lazım. Biz bu hizmetleri yaparken birçok odaya örnek olduk. Biz hizmet binamızın yapımı için 152 tane projeyi yarıştırdık. Fiziki şartları parayla düzenletebilirsiniz. Bizlerde başka illere gittiğimizde yapılan binaları görüyoruz ama bizim gibi güzel bir yapamamışlar. “diye konuştu.

HABER MERKEZİ: GÜLDEN ÇOKTAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.