Elmalı’dan YGS’ye girecek öğrencilere moral mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girecek olan öğrenciler için yazılı bir mesaj yayımladı.
12 Mart 2017 Pazar günü yapılacak olan sınava kentte 17 bin 516 öğrencinin katılacağını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Sevgili öğrenciler, hayatımızın her alanında bulunan sınavlar birer basamaktır. Pazar günü yapılacak olan yükseköğretime geçiş sınavı da bu basamaklardan biridir. Biliyorum ki sizler elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için hazırlandınız. Geriye kalan, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak kendinize güvenmeniz ve sınava bu düşünce ile girmenizdir. Sınav esnasında ne kadar rahat olursanız, bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü daha rahat kullanırsınız. Başaracağınıza dair inancınızın, sınav sonuçlarıyla gerçekliğe dönüştüğünü göreceksiniz. Başarı, hak ettiğinizi düşündüğünüz değerdir. Başkalarının ölçüsü sizin başarınız olamaz. Bu nedenle sınavlar sizlerin azim ve kararlılığınızla aşılacaktır. Bizler, size inanıyor ve güveniyoruz. Geleceğimizin teminatı olan sevgili öğrenciler ve onların değerli aileleri, çocuklarımızın büyük bir azim ve kararlılıkla hazırlandıkları YGS sınavında başarılı olacaklarına inancımız tamdır. Öğrencilerimizin özverili çalışmaları sonunda geleceğini şekillendirmek için üniversiteyi kazanmaları ve eğitim hayatlarına mutlu olacakları bir yükseköğretim kurumunda devam etmelerini diliyorum. Yapılacak olan sınavda tüm yavrularımıza sevgilerimi sunuyor, başarılar diliyorum.” -KURUM BÜLTENİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.