ERÜ Kayseri Meslek Yüksek Okulu Yeni Mezunlarını Verdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Kayseri Meslek Yüksek Okulu, 2016-2017 Eğitim-Öğretim dönemi 21. dönem mezunlarını verdi.

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (ERÜ) KAYSERİ MESLEK YÜKSEK OKULU, 2016-2017 EĞİTİM -ÖĞRETİM DÖNEMİ 21. DÖNEM MEZUNLARINI VERDİ. 

Gerçekleştirilen mezuniyet töreninde 8 bölüm ve 12 programdan 220 öğrenci mezun oldu. Mezuniyet törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmet Yıldız, Kayseri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Hamdi Taplak’ın yanı sıra çok sayıda akademisyen, öğrenci ve öğrenci yakını katıldı.
Törenin açılış konuşmasını yapan Doç. Dr. Hamdi Taplak, mezun olan öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi.
Doç. Dr. Taplak, “Değerli mezunlarımız bugün sizin için çok farklı bir anlam ifade ediyor. Yaşamınızın bir dönemini kapatıyor, başka dönemin başlangıcını yapıyorsunuz. Sizlerin ülkesini, devletini ve milletini seven gençler olarak, gelecekte de pek çok başarılara imza atacağınızı düşünüyor ve hepinize başarılar diliyorum” dedi.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmet Yıldız ise, mezun öğrencilerin okullarında aldıkları eğitimin değerini iş hayatlarında daha iyi anlayacaklarını ifade ederek, öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi.
Rektör Yardımcısı Yıldız, “Bugün oldukça mutluyuz. 220 evladımızı, bu ülkeye çok iyi hizmetler vermek üzere üniversitemizden uğurluyoruz. Elbette ki, içimizde bunun hüznü de var. Ama iletişim imkânları o kadar arttı ki, öğrencilerimizin ikinci ailesi olan Erciyes Üniversitesi ile ilişkileri ve iletişimlerinin kopmayacağı kanaatindeyiz” diye konuştu.
Mezuniyet töreni, okul birincisinin mezuniyet kütüğe plaket çakması, mezun öğrencilere diplomalarının verilmesi ve öğrencilerin hep birlikte keplerini havaya fırlatmasıyla son buldu. -KB

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.