ERÜ’de ‘Dağ’ı Keşfet’ konulu konferans düzenlendi

Erciyes Üniversitesi’nde Erciyes A.Ş. tarafından ‘Dağ’ı Keşfet’ konulu konferans düzenlendi.
Sabancı Kültür Sitesi’nde düzenlenen konferansın konuşmacısı Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, Erciyes Kayak Merkezi ve buradaki yatırımlar hakkında bilgiler verdi.
Konferansta Cıngı, Erciyes Kayak Merkezi’nin dünyada önemli kayak merkezlerinden biri olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediyesinin Erciyes’e çok büyük yatırım yaptığını belirten Cıngı, “Büyükşehir Belediyesi’nin bu kadar büyük yatırım yapmasının sebebi, buradaki turizm ve spor potansiyelinden istifade edilmesi,dağa yerli ve yabancı turistin gelmesini sağlamaktır.” dedi.
Üniversite öğrencilerinden kayak kulübü kurmalarını isteyen Cıngı, dış illerden, hatta ülkelerden çok sayıda üniversite öğrencisi Erciyes Kayak Merkezine gelmekte. Bizler Erciyes AŞ. Olarak öğrencilerimizin Erciyes’e gelerek farklı aktivitelerde bulunmalarını istiyoruz. Bu nedenle de gerek Üniversite, gerekse sizler tarafından kurulacak kulüplere destek olamaya hazırız.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.