Evliyalar parkının yenileme çalışmaları sürüyor

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Mimarsinan Bölgesindeki Dere Mahallesinde yer alan Evliyalar Parkının yenilenme çalışması sonrası bu yeni imajı ile bölgeye ayrı vizyon ve misyon katacağını söyledi.
Bir ay içerisinde tamamlanacak
Melikgazi ilçe sınırları içerisinde 668 adet büyük ölçekli parkın hizmet verdiğini özellikle sıcak yaz akşamların parkların adeta halkın mekânı olduğunu hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç “Mimarsinan Bölgesi Dere Mahallesinde yen alan ve mesire alanı olarak da hizmet veren Evliyalar Parkı çok amaçlı ve büyük ölçekli olup yenileme çalışması hızla devam etmektedir. Mahalle gezilerinde semt halkı bizden yol, asfalt, kaldırım istemiyor, mahalleli, aerobik salonu, sosyal ve spor tesisleri ve kapalı havuz istemektedir. Bu talepler belediye çalışmaların hangi seviye de olduğunun en önemli göstergesidir. Melikgazi Belediye hizmetlerinde seviye çıtası yüksektir. Üstelik Melikgazi hizmet ve yatırımları ilçenin her yerindedir. Yani ilçenin en ücra köşesi ile merkezdeki hizmetlerin kalitesi ve standardı aynıdır “ dedi.
Her yaş grubuna hitap eden parkımız
Bir yaz sezonunda bitirilmek üzere ihale edilen büyük ölçekli parkın daha kısa sürede tamamlanması ile Evliyalar Günü’ne ayrı ve yeni bir imajı ile hizmet vereceğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç,yapımı devam eden parkın içerisinde oturma grupları, kamelyalar, çocuk oyun alanları, açık alan fitnes spor aletleri, gezi ve koşu yolu, basketbol sahası, otopark, piknik alanları bulunduğunu kaydetti.
Başkan Memduh Büyükkılıç, bölge halkına hayırlı olması temennisinde bulunarak Park içerisinde her yaş grubuna hitap eden alanların bulunacağını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.