Gerçek Türkiye’yi yatırımlara bakarak görebiliriz

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, 15 Temmuz, ABD seçimleri ve Orta Doğu’da yaşanan olaylara rağmen ülke ekonomisinin direnç gösterdiğinin altını çizerek, “Gerçek Türkiye’yi yatırımlara bakarak görebiliriz” dedi.

 
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, “Dünya genelinde küreselleşme süreci ile birlikte gelişim gösteren finansal hareketler, ülke ekonomileri üzerinde bir taraftan olumlu etkilere, diğer taraftan ise birtakım olumsuz etkilere neden olabilmektedir” dedi.
“Bu bağlamda, bir ülke ekonomisinde meydana gelen aksaklıklar, diğer ülke ekonomilerinde de kendisini çok açık bir şekilde gösterebilmektedir” diyen Nursaçan, “Dolayısıyla da artık ülkeler, birbirlerine bu anlamda kayıtsız kalamamaktadırlar.” ifadesinde bulunarak değerlendirmesini şu şekilde sürdürdü:
“Ülkemizde son yıllarda ekonomideki yapısal reformlara büyük önem verilmektedir. Geçtiğimiz dönemde özelleştirme süreci hızlandırılmış, kamu maliyesine düzen getirilmiş, mali piyasalardan başlamak üzere tarım, sosyal güvenlik, enerji ve iletişim gibi sektörlerde önemli reformlar gerçekleştirilmiştir.
Söz konusu reformlar sayesinde ekonomik kurumların altyapısı güçlendirilmiş, özerk kurumlar oluşturulması suretiyle uluslararası piyasalarda meydana gelebilecek dalgalanmalara karşı ekonomi daha dayanıklı hale getirilmiştir. Sermaye piyasaları modern çağın anlayışına uygun şekilde yeniden düzenlenmiş, çoğu bürokratik engel ya kaldırılmış, ya da asgarî ölçülere getirilmiştir.
15 Temmuz’da hainlerin ülkemize yaşattığı duruma ilave olarak, ABD seçimleri, Orta Doğu’da yaşanan karışıklıklara rağmen ülkemiz ekonomisi direnç göstermektedir.
Gerçek Türkiye’yi yatırımlara bakarak görebiliriz. Kısa vadede 15 Temmuz darbe girişiminin yanı sıra PYD, PKK, YPG, DAEŞ ve FETÖ gibi terör örgütlerinin sabotajlarına rağmen ülkemizde yatırımlara devam edilmektedir.
ABD seçimleri birçoğumuz için sürpriz bir sonuçla bitti. Bu öngörülemeyen sonucun ardından tüm dünya piyasalarında yaşanan dalgalanma ülkemizde de hissedildi, fakat kısa sürede normal seviyelere döneceğine inanıyoruz.
Kayseri Organize Sanayi Bölgesindeki firmalarımızın 2015-2016 yıllarına ait faaliyetlerine bakıldığında;
2015-2016 yılları verilerine göre, Ekim aylarına ait elektrik değerleri kıyaslandığında %1,50’luk artış ve belirtilen yılların ilk on aylık döneminde ise ortalama % 3,21’lik artış;
Keza, aynı yılların Ekim aylarına ait doğalgaz değerlerine bakıldığında %8,50’lik artış ve ilk on aylık döneminde ise ortalama %5,48’lik artışın olduğu, dolayısıyla göstergelerin olumlu yönde seyrettiği görülecektir.
Sanayiciler olarak bizler, sorumluluk bilincinden hareketle, üzerimize düşen görevleri sonuna kadar devam ettirip, sanayimizin çarklarını işletmeye, üretim ve istihdama katkı vermeye devam ederek, devletimizin ve milletimizin yanında her zaman olduğu gibi saf tutarak ülkemizin gücüne güç katmaya devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.