Yahyalı’dan Başkan Çelik’e Teşekkür

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ve Sulama Birliği yöneticileri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti. Ziyarette Yahyalı’ya yapılan yatırımlar ve ilçedeki kapalı sistem basınçlı sulama sistemine Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan katkı nedeniyle Başkan Çelik’e teşekkür edildi.

 
Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Büyükşehir Belediyesi’nin Yahyalı Kadın ve Gençlik Merkezi ile Gözbaşı Mesire Alanı gibi projeleri hayata geçirerek ilçeye 11 milyon liralık yatırım yaptığını söyledi. İhtiyaç duydukları her zaman Büyükşehir Belediyesi’ni yanı başlarında bulduklarını ifade eden Öztürk, ilçenin kapalı sistem basınçlı sulama sistemine de Büyükşehir tarafından 800 bin TL’lik katkı verildiğini belirtti ve tüm bu yatırımlar için teşekkür etti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de ilçeleri kalkındırmak için yatırımların devam edeceğini belirterek, “Bu anlamda sosyal ve ekonomik imkanların artırıldığı projelerle birlikte her ilçede, ilçenin özelliklerine uygun yatırımlar yapalım istiyoruz. Felahiye’ye yapacağımız toplu ahır, Tomarza’ya yapacağımız kabak çekirdeği tesisi, Pınarbaşı ilçesine Şeker Fabrikası ile yapacağımız tarım ve hayvancılığı geliştirme projesi bunlar arasında bulunuyor. Bu anlamda Yahyalı’dan da kapalı sistem basınçlı sulama tekniği talebi gelince bölgedeki çiftçilerimizin faydasına olur mu diye araştırdık. Verimli olacağını gördük ve hiç düşünmeden yapmaya karar verdik. Bu ve benzer projelerle tarımla ilgilenen hemşehrilerimizin bütçesine katkıda bulunursak ne mutlu bize” diye konuştu.
Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ve Sulama Birliği yöneticileri ziyarette Başkan Mustafa Çelik’e Yahyalı Halısı ve Yahyalı Elması hediye ettiler.

KAYSERİ (İHA/KAYSERİ-İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.