Hiçyılmaz, İstanbul’daki terör saldırısını kınadı

– Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, ilk belirlemelere göre 38 şehit ve çok sayıda yaralının olduğu İstanbul’daki saldırı ile ilgili açıklama yaptı. Hiçyılmaz, “Bu hain terör saldırısını kınıyor ve lanetliyorum. Polisimiz başta olmak üzere güvenlik güçlerimizin yanındayız.” dedi.
İstanbul’da meydana gelen saldırının Türk milletini derinden üzdüğünü belirten Hiçyılmaz, “Milletimizin geleceğine yön verecek adımların atıldığı bu günlerde, böyle hain ve sinsice saldırıların meydana gelmesi oldukça manidardır. 15 Temmuz darbe girişimi ile amaçlarına ulaşamayanlar, Türkiye ekonomisi üzerindeki planlarının da tutmayacağını anlayınca terör silahına bir kez daha sarılmışlardır.” diye konuştu.
15 Temmuz hain darbe girişimini önleyen asil Türk milletinin bu tür terör saldırılarının da üstesinden geleceğini kaydeden Hiçyılmaz, “Milletimizin başı sağolsun. Terör saldırısında hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Anayasa değişikliği ve başkanlık sistemi uygulaması için yeni adımların atıldığı bugünlerde milletimizin sağduyulu olması ve geleceğine sahip çıkması büyük önem arz etmektedir. Gün her zamankinden daha fazla birlik ve beraberlik içinde olma günüdür. Asil milletimiz terör eylemlerinden medet uman yurtiçi ve yurtdışındaki odakların kirli emellerine ulaşmalarını engelleyecek güçtedir.” ifadelerini kullandı.
Bir daha böyle acı olayların yaşanmamasını dileyen Hiçyılmaz, İstanbul’da yaşanan terör saldırısının sorumlularının kısa sürede bulunacağına inandıklarını söyledi.

KAYSERİ (İHA/KAYSERİ-İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.