İstiklal Marşı vatanın semalarında yankılanmaya devam edecek

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Övüç, İstiklal Marşının kabul edilişinin 96’ncı yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.
Başkan Ahmet Övüç, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Her kelimesine ecdadımızın inanmışlığı ve kararlılığının nakşedildiği, Milletimizin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan bağlılığını destanlaştıran İstiklâl Marşımız, milli mücadele ruhunu, Milletimizin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel şekilde yansıtmaktadır. Vatanı ve Milleti için gerektiğinde canını feda etmekten kaçınmayan milletimizin kahramanlık destanı olan İstiklâl Marşı, bugün de bizlere vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu göstermektedir. Milletimizin duygu ve düşüncelerine en iyi şekilde tercüman olmuş, kahramanlığını, azmini ve cesaretini ölümsüzleştirmiş olan İstiklal Marşı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu kutsal vatanın semalarında yankılanmaya devam edecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın sembolü olan İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 96. yıl dönümünü kutluyor, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve vatan uğrunda can veren tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum.” -KURUM BÜLTENİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.