12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü nedeniyle Kayseri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen tiyatral gösteri büyük ilgi gördü.
Kayseri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafında gerçekleştirilen İstiklal Marşının Kabulünün yıl dönümü nedeniyle düzenlenen programına Vali Yardımcısı Baha Başçelik, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, İl Kültür Müdürü İsmet Taymuş ve çok sayıda davetli katıldı.
Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, “12 Mart 1921 yılında Allah için, vatan için 7 düvele karşı mücadele veren Bedr’in Aslanlarının şanını yaşatan kahramanlarımız için 96 yıl önce kalem ile kelam buluşmuş ve geleceğimize ışık tutan marşımız kabul edilmiştir.” dedi.
Elmalı, “Biz bu günde büyük şair Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle, minnetle ve şükranla anıyoruz. Bugün İstiklal Marşımızı okumak, savunma hissiyatıyla değil, yüreklerinden aldığı güç ile özgüven sahibi olan insanlar olarak büyük Türkiye’nin tarih sahnesindeki yürüyüşünü gerçekleştirmek için okuma zamanı. Bugün istiklal marşının gönülden kaleme aktığı o büyük fikir adamının, şairimizin duygu ve düşüncesini yeniden genç nesillere anlatma ve yaşatma zamanı. İstiklal marşını sevmek, ülkemizi sevmektir. İstiklal marşını coşkuyla söylemek ülkemize sahip çıkmaktır.” ifadelerini kullandı.
Programın devamında Kayseri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan tiyatral gösteri programa katılanlar tarafından büyük beğeni topladı.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla