KAÇAK BİNAYA GÖRKEMLİ AÇILIŞ İDDİASI

Önceki gün eski bir dostuma uğramıştım. Hal hatır sorma faslından  sonra dostum sitem etmeye başladı. “Kardeşim siz nasıl gazetecisiniz. Memlekette bir çok olay oluyor, haksızlık oluyor, usulsüzlük oluyor kimse seni çıkarmıyor. Siz böyle yaparsanız bu vatandaşın hali ne olacak, biz derdimizi kime anlatacağız” şeklinde bir yığın eleştiri ve sitemde bulundu.

Hayırdır ne oldu, suçumuz ne falan diyecek oldum ama belikli bir konuya  çok içerlemiş olan esnaf dostum beni dinlemeden konuşmaya başladı.

“Rifat Bey kardeşim bu memleketin hiç mi sahibi yok. Herkes bildiğini yapıyor kimse sesini çıkarmıyor.

Eskiden basın bu memleketin ne derdi varsa dile getirir, yanlışı hatayı kamuoyuna duyurur bu hataları yapanlarda kendisine çeki düzen verirdi. Şimdi memlekette bir çok olay oluyor, yolsuzluk usulsüzlük oluyor, yanlış oluyor kimse sesini çıkarmıyor. Ne yazan var ne çizen var sanki herkesin kanı donmuş veya herkes iktidarın dümen suyuna girmiş gibi. Kayserinin göbeğinde bulanan kaçak yapılmış bir bina yıllarca bir devlet kuruşuna hizmet veriyor ardında bir özel firmaya kiralanıyor kimse farkında bile değil. Üstüne üstlük bu kaçak binada hizmet veren firma görkemli törenle açılıyor ve o binanın kaçak olup olmadığını tespit edecek ve gereğini yapacak olan  esas sorumlusu olan belediye başkanlarımız da bu törene katılıp kameralar karşısında arzı endam ediyorlar bunu da kimse eleştirmiyor.

Bu işin geçmişi var. Bir zamanlar bu bina kaçak olduğu için yıkılmak istendi boşaltıldı daha sonrada kiraya verildi.

Hadi Büyükşehir Belediye Başkanı durumu bilerek veya bilmeyerek o açılış törenine katıldı. Bu işin esas sorumlusu ve binanın durumunu bilen veya bilmesi gereken Melikgazi Belediye Başkanı bu açılışa ne mantıkla katıldı bunu anlamış değilim.

Belediye Başkanları böyle yaparsa bu yolsuzlukları usulsüzlükleri kim durduracak? Bizim derdimize kim çare olacak?

Sen eski gazetecisin ve sözünü de pek çekmezdin ama bu işten haberin olmadı herhalde. Bari şimdi köşene yazıp  dile getir de yetkililer bu konuya bir çözüm bulsunlar” dedi.

   Bu iddianın doğru olup olmadığını kesin delillerle tespit edemediğim için kaçak binada görkemli törenle açılışı yapıldığı iddia edilen firmanın ismini vermek istemiyorum. Ancak o törene katılan iki Sayın Belediye Başkanımız burasının neresi olduğunu çok iyi biliyorlar. Bir araştırma yapıp da iddialar doğru ise gereğini yaparlarsa iyi olacağı katindeyim.

   Çünkü bu iddiada bulunan sadece bir esnaf değil önceki  gün bir başka dostum da bu konu ile ilgili beni aramış ancak bana ulaşamamış. O bölgede bulunan hangi esnafa sorsanız burasının kaçak olduğunu söylüyor.

Bu bina için bu kadar şikayet varsa demek ki esnafımızın da bir bildiği var demektir.

Dileriz Görkemli açılış törenine katılan Sayın Belediye Başkanlarımız bu konunun üzerine eğilirde kamuoyunu aydınlatacak bir açıklama yaparlar. Vatandaş da memleketin sahipsiz olmadığını, kendilerine hizmet etmeleri için seçtikleri insanların bu konulara duyarlı olduklarını görürler.

 

HAŞLAMA TAŞLAMA

 

Veriyorlar baş başa

Vuruluyor taş taşa

Elbette kırılacak

Arada kalan şişe.

#rifataçıkgöz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.