Kaymakam Duru makamını otizmli çocuklara devretti

Otizm Farkındalık Günleri kapsamında Özel Rehabitilasyon Merkezinde eğitim ve öğretimine devam eden otizmli çocuklar, Develi Kaymakamı Murat Duru’yu makamında ziyaret etti. Ziyarette Kaymakam Duru, Otizmli Ziya Gökalp’a makamını devretti.
Develi Kaymakamı Murat Duru ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Otizm Farkındalık Günler kapsamında Özel Nazmi Eren Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitimlerine ve öğrenimlerine devam eden otizmli yavrularımız öğretmenleri ile beraber iadeyi ziyarete geldiler. Ziyarette yavrularımızla çok iyi bir iletişimimiz oldu. Otizmli Ziya Gökalp yavrumuza kaymakamlık makamın devrettik. Makama çok da güzel yakıştı. 2 Nisan, tüm dünyada otizm konusunda farkındalık yaratarak otizmden kaynaklanan sorunlara çözümler yaratmak amacıyla, 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından ‘Dünya Otizm Farkındalık Günü’ olarak ilan edildi. Her yıl, ‘Otizm Farkındalık Ayı’ olan Nisan ayı boyunca dünya genelinde otizmin sorunlarını ve çözümleri konuşuluyor, araştırmaların teşvik edilmesi ve erken teşhisle tedavinin yaygınlaştırılması hedefleniyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.