Yılmaz Üçkan, “Eğitim kurumlarımızın daha çok önem vermesini istiyorum”

Sümer Osman Göksü İlkokulu tarafından düzenlenen ‘Önce Vatan’ isimli şiir gösterisine katılan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi Başkanı Yılmaz Üçkan, öğrencilerin duyarlılığına teşekkür ederek; “Eğitim kurumlarımızın bu tür çalışmalara daha çok önem vermesini istiyorum” dedi.
Şehir Tiyatrosu’nda düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Erol Türkmen; en büyük sevgilerden olan vatan ve millet sevgisini öğrencilere aşılamak için bu tür etkinliklerin düzenlendiğini ifade ederek; “Geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz ‘Şehitler Minik Yürekler’ temalı dinletimize bu yıl da ‘Önce Vatan’ diyerek devam ediyoruz. Vatan, üzerinde doğup büyüdüğümüz, hakim olarak üzerinde yaşadığımız, korumak için uğruna nice kanlar döküp şehitler verdiğimiz, bizim için en değerli, en kutsal toprak parçasıdır. Bizler millet olarak bayrağımıza, dinimize ve vatanımıza gönülden bağlı olarak yaşayan ve bu uğurda canımızı hiçe sayan, diğer milletlerden farklı ve özel bir milletiz. Bizler için vatan sevgisien asil, en yüce sevgilerden biridir” dedi.
Programa katılan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi Başkanı Yılmaz Üçkan ise bu tür etkinliklere eğitim kurumlarının daha çok önem vermesini isteyerek; “En güzel sevgi vatan sevgisi. Vatan sevgisinin ne kadar önemli olduğunu özellikle son günlerde daha çok fark ediyoruz. Vatanımızın olmazsa olmazımız olduğunu bir daha anladık. Önemli olan bugüne kadar ecdadın şahadet şerbetiyle bizlere emanet ettiği bu vatana sahip çıkmanın özellikle gençlerimiz ve öğrencilerimiz tarafından ne kadar önemli olduğunu birkez daha idrak ettik. İnanıyorum ki minik yüreklervatan sevgisini gerçekten içlerinde yaşıyorlar. Özellikle okulumuz için bunu dile getirebilirim. Çünkü aşağı yukarı bundan bir ay önce Afrin’deki amcalarına emanetlerini bize teslim ettiğinde, biz de emanetleri alıp Mehmetçik amcalarına teslim ettiğimizde o yüreklerinden kopan nameler okunduğu zaman çok duygulandık. Minik yüreklerin bu duyarlılığına teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte eğitim kurumlarımızın bu tür çalışmalara daha çok önem vermesini istiyorum” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından öğrenciler çeşitli vatan ve millet temalı şiirleri seslendirdi. Öğrencilerin duygu dolu şiirleri, salondakilerden büyük alkış aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.