KAYSERİ ŞEKER CHP’NİN İDDİALARINI YALANLADI: “ÖZÜR BORÇLUDUR”

Kayseri Şeker tarafından, CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin’in dün parti binasında düzenlediği basın toplantısında Kayseri Şeker ile ilgili yaptığı açıklama sonrası açıklama geldi. Yapılan açıklamada, “Yasal haklarımız saklı kalmak kaydıyla, CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin, Kayseri Şeker’e ve çiftçilerimize özür borçludur ve bu yakışıksız tutumundan dolayı istifaya davet ediyoruz. Kayseri Şeker, gerçeği yansıtmayan, algı operasyonlarına hiçbir zaman prim vermemiştir, vermeyecektir” ifadelerine yer verildi.

CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin’in dün parti binasında düzenlediği basın toplantısında Kayseri Şeker ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklama sonrası Kayseri Şeker’den konuyla alakalı açıklama yapıldı. Ticaret Bakanlığı Teftiş Kurulu’nun düzenlediği raporda söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığı ve suç unsuru taşımadığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi; “CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin dün parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile Kayseri Şeker’e yönelik gerçek dışı ve suç unsuru taşımadığı Ticaret Bakanlığı Teftiş Kurulu raporuyla da tespit edilen bir dizi iddialarda bulunmuştur. Şirketimizde kısa bir süre bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptıktan sonra ayrılan ve daha sonra da 2022 yılında yapılan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Mali Genel Kurulu öncesinde muhalif gurupla hareket eden Metin Demircan’ın Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet ettiği iddiaları CHP İl Başkanı Keskin, yeniden gündeme getirmiştir. Söz konusu basın toplantısında dile getirilen iddialarla ilgili yukarda da ifade edildiği üzere Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulunulmuş ve Başsavcılıkta iddiaların araştırılması için Ticaret Bakanlığı Teftiş Kurulu’nu göreve davet etmiştir. Ticaret Bakanlığı Teftiş Kurulu Müfettişleri tarafından yapılan incelemeler tamamlanmış ve 464-C /03 sayı ve 02.06.2023 tarihli rapor Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulmuştur. Ticaret Bakanlığı Teftiş Kurulu’nun düzenlediği raporda söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığı ve suç unsuru taşımadığı ifade edilmiştir. Hal böyle iken, CHP Kayseri İl Başkanı’nın bir çiftçi kuruluşu olan ve sektöründe lider konuma ulaşan, başarılarıyla, ilk ve örnek uygulamalarıyla Orta Anadolu çiftçisinin lokomotifi ve Kayseri’nin gururu olan Kayseri Şeker’e yönelik tutumu ve tavrı son derece yakışıksız ve siyasi etik ve ahlaktan çok uzak kalmıştır. Uluslararası Bağımsız Denetim kuruluşlarınca düzenlenen mali tablolarla ilgili yalan beyanlarda bulunmuştur. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) denetimine tabi, Borsa’ya açılmış ve her türlü bilgisi şeffaf ve denetlenebilir olan Kayseri Şeker’i değerlendirebilecek bir bilgi ve seviyede olmadığını göstermiştir. Yasal haklarımız saklı kalmak kaydıyla, CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin, Kayseri Şeker’e ve çiftçilerimize özür borçludur ve bu yakışıksız tutumundan dolayı istifaya davet ediyoruz. Kayseri Şeker, gerçeği yansıtmayan, algı operasyonlarına hiçbir zaman prim vermemiştir, vermeyecektir. Kayseri Şeker, çiftçimizin refahını, sofrasındaki ekmeği daha da büyütme, Türk tarımına var gücüyle destek olma hedefinden zerre geri adım atmayacaktır. Kayseri Şeker sistematik bir şekilde sürdürülen gerçek dışı söylemlere, manipülasyonlara rağmen hedefine emin adımlarla yürümeye devam edecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.