Kayseri Şeker’in Şeker Sofrası çandır’da büyük ilgi gördü

Kayseri Şeker’in geleneksel hale getirdiği Şeker Sofrası, Çandır ilçesinde çiftçiler, ilçe bürokrasi, STK temsilcileri ve Yöneticilerin buluşması birlik ve beraberliğine vesile oldu.


Çandır Belediye Düğün Salonu’nda ve gerçekleştirilen Şeker Sofrası’na; Çandır Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar, Belediye Başkanı Mustafa Ertan Örgün, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Nehoş,MHP İlçe Başkanı Mehmet Murat,Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mehmet Güneş,AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Duranve Çandır Bölgesi çiftçileri aileleri ile birlikte katıldılar.
Çandır Şeker sofrasında;Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu,Yönetim Kurulu üyeleri Harun Halıcı, Hurşit Dede, Halis Lektemur, Denetim Kurulu Üyeleri Mehmet Güntay, Menderes Baran, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Atilla Yalçın,Yönetim Kurulu Üyelerinden Abdulkadir Güneş, Nizamettin Çatak, Abdullah Borazan,Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Tayfun Öner,Genel Müdür yardımcısı Osman Canıtez, Pancar Koop.Müdürü İsmet Aksoy ve diğer yetkililer de hazır bulundular.
Çandır Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar, Şeker Sofrası’nda yapmış olduğu konuşmasında; “Çandır’ı birleştiren, bütünleştiren Başkan Hüseyin Akay’a teşekkür ediyorum. Sevgili Başkanımızın geçtiğimiz günlerde Genel Kurul’u oldu, Genel Kurul’dan da güzel bir çoğunlukla çıkmayı Cenab-ı Hakk nasip etti. Sayın Akay’ı canı gönülden tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. İnşallah Çandır’a, Kayseri’ye ve bölgemize güzel hizmetlere vesile olmuş olur.
Hepinizin bildiği üzere seçim bir yenilenmedir. Dolayısıyla seçimden çıktıktan sonra, yeni, taze, yeni bir enerjiyle taptaze bir heyecanla işlerimize koyuluyoruz. Başkanımız yapacağı yatırımlardan bahsetti, ben gerçekten heyecanlandım. Çandır bunu hak eden bir yer. Çandır her türlü güzelliği, her türlü yatırımı hak eden çok önemli bir yer. Ben bir çok yerde çalıştım, bu kadar dinamik, bu kadar yeniliklere açık bir genç çiftçi topluluğu görmedim. Kullandıkları ekipmanlarını hızla yenileyen, kendini çağa uyduran, yeniliklere açık çok genç çiftçi topluluğumuz var. Biz bu toplulukla Çandır’a çok güzel hizmetler yapılabileceğini düşünüyorum. Böyle bir iftar sofrasında Çandır’a verilen bu hizmetten dolayı da Başkanımız’a teşekkür ediyorum. Bu iftar sofrasında bizi buluşturan Şeker Ailesine teşekkür ediyorum.” dedi.
Çandır Belediye Başkanı Mustafa Ertan Örgün, Tarım ve tahıl ambarı olan Çandır’da lisanslı depoculuk yatırımının şart olduğunu ve bunu ancak ve ancak Şeker Fabrikası’nın yapabileceğini dile getiren Başkan Mustafa Ertan Örgün, ilçe halkını fakirlikten, mağduriyetten kurtaracak yegane yatırımın bu olduğunun altını çizerek, Belediye Başkanı olarak yapılacak yatırıma tüm imkanlarını seferber edeceğini belirtti.
Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay;Bu güzel iftar sofrasını bizlerle paylaştığınız için hepinize teşekkür ediyorum. İftarın güzelliği beraber, birlikte olunduğu zaman daha bir anlam ifade ediyor, daha bir huzur içerisinde iftarı idrak etmemizi sağlıyor. Biz de aşağı yukarı 7’nci senedir bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Daha önceleri çiftçilerimizle Boğazlıyan Şeker Fabrikamızda bir araya geliyor idik ama, son iki üç senedir, buraya bizzat gelerek sizlerle aile ortamında iftar etme mutluluğunu yaşıyoruz. Allah razı olsun, siz de buna gerekli şekilde mukabelede bulunuyorsunuz, bütün çoluk çocuk, ihtiyar genç, kadın erkek hep birlikte ailecek soframıza teşrif ediyorsunuz. Bu, büyük Kayseri Şeker Ailesinin Şeker Sofrası aslında. Buraya hep birlikte katılmış olmak ayrı bir anlam katıyor. Bu değeri kattığınız için size şükranlarımı ifade ediyorum. Biz, yıllardır hep bu ortamı oluşturmak için gerçekten gayret gösterdik, elimizden geldiği kadar sizlere katkı sağlamaya çalıştık ve sonuçta da çok şükür böyle bir ortam oluşmuş oldu, onun mutluluğunu yaşıyoruz.
Değerli çiftçi kardeşlerim biz ne zaman davet etsek siz bu davete icabet ediyorsunuz. 20 gün kadar önce Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin seçimli Genel Kurul’u var idi, oraya da davet ettik ve sizler coşkuyla yine kadın erkek hep birlikte çiftçilerimiz olarak teşrif ettiniz. Uzak demediniz, yakın demediniz ta buralardan kalkıp geldiniz. Ve Büyük Kayseri Ailesi’nin ve Kayseri Çiftçisinin birliğini, bütünlüğünü ve gücünü herkese gösterdiniz ve Türkiye’ye örnek teşkil edecek bir Genel Kurul’u yapma imkanını bize bahşettiniz. Bu yönüyle de teşekkür ediyorum.Hem bu sofralarımızda, hem Genel Kurullarımızda, zaman zaman sizin evlerinizde, tarlalarınızda bir araya geliyoruz ve bu aile bütünlüğünü yaşıyoruz çok şükür. Allah ağız tadımızı bozdurmasın, birliğimizi bütünlüğümüzü bozdurmasın. Genel Kurul’da siz bize güçlü bir destek verdiniz ve biz tekrardan emaneti üstlendik. Erciyes Dağı’nı sırtımıza sardınız biz de inşallah bunu layıkıyla taşımak konusunda bundan önce gösterdiğimiz gayretlerden daha fazla bir gayret göstererek sizin bu güveninize layık olmak için elimizden geldiği kadar çalışacağız ve inşallah hem çiftçilerimizin gelirini artıracağız, hem de daha fazla üretim yapmanıza katkı sağlayacağız, hem de sizin bu güveninize layık olacağız. Bu konuda Cenab-ı Allah işimizi kolay getirsin” dedi. -kb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.