Kayseri Şeker’in, Şeker Sofrası Sarıoğlan Bölgesi çiftçileri için kuruldu

Sarıoğlan, Özvatan ve Akkışla İlçelerindeki Çiftçilerin aileleri ile birlikte katıldığı Kayseri Şeker’in Şeker Sofrası Sarıoğlan Bölgesi için kuruldu
Şeker Sofrasına Kaymakam İhsan Emre Aydın, Ak Parti ve CHP İlçe Başkanları, Sulama Birlik Başkanı, Ziraat Odası Başkanı, Esnaf Odası Başkanı, Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı, Süt Birliği Başkanı ve Bölge çiftçileri aileleri ile birlikte katıldılar.
Kayseri Pancar Kooperatifi ve Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim ve Denetim Kurullarının tam kadro katıldığı Şeker Sofrasında konuşan Kaymakam İhsan Emre Aydın; “Hepinizi bu mübarek ramazan gününde saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Sarıoğlan ilçemizde yaklaşık 37.000 dekar pancar ekimi ile ilçemize büyük bir ekonomik katkı sağlanmaktadır.817 kayıtlı çiftçimiz ile birlikte Sarıoğlan ilçesine 35 trilyon katkı sağlanmakta.Tabi bu katkının büyük bir gücü çiftçilerimizin üzerinden geçmekte üretime yaptıkları büyük katkıların yanı sıra bunun sanayide ve ekonomide olan etkilerini görebilmemiz için Değerli bir Kooperatife ihtiyacımız bulunmaktadır. Kayseri Pancar ekicileri kooperatifimizde ilçemizde çiftçimizle bir bütün olmuş şekilde bu faaliyetleri çok başarılı bir şekilde yerine getirmektedir.
Bildiğiniz gibi geçmiş günlerde kooperatifimizin Yönetim kurulu tekrar seçimle iş başına geldi. Çiftçilerimizin büyük bir çoğunluğunun oyunu alarak,büyük bir çoğunluğun teveccühünü kazanarak yönetimle organizasyon arasında göstermiş oldukları başarıyı bir kez daha tescillemiş bulundular.Bu büyük yükün altından bundan önce olduğu gibi bundan sonra da çok güzel bir şekilde başarılı bir şekilde altından kalkacaklarından bir şüphemiz bulunmamaktadır.Bizde burada pancar üreticileri olarak çiftçilerimiz ile birlikte bu ekonomiye sırt vermekten,yardım etmekten büyük bir memnuniyet duyacağız.
Kıymetli hemşerilerim ekonomiye olan katkımız devletimiz,hükümetimiz tarafından da çiftçilerimizle büyük oranda devam etmekte.Biz de çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay da konuşmasında; “Yedi senedir hep birlikte büyük Kayseri Şeker Ailesi olarak bir araya geliyor ve iftar sofrasında buluşuyoruz. Aile güzelliğini, iftar güzelliğini ve Ramazanın güzelliğini hep birlikte yaşıyoruz.Onun için, ailecek,yaşlı-genç,kadın-erkek,çoluk-çocuk buraya kadar zahmet edip geldiğiniz için özellikle hepinize şükranlarımı ifade ediyorum. Sağolun, varolun dedi.
Başkan Akay sözlerini şöyle sürdürdü; Siz aslında her davete icabet ediyorsunuz.Bundan dolayı da size hep müteşekkir oluyoruz.Bundan 15 gün önce Pancar kooperatifinin Genel Kuruluna davet etmiştik. Sarıoğlan olarak en güçlü bir şekilde bu davetimize icabet ettiniz.Yine Kadın erkek bütün çiftçilerimiz bu genel kurulumuza katıldınız.Bütün Kayseri Şeker çiftçisinin gücünü orada dosta,düşmana herkese gösterdiniz.Türkiye’ye örnek olacak bir Genel Kurul icra edildi.Bize bunu yaşattınız.O yüzden de sizlere gerçekten şükranlarımızı sunuyoruz.
Bizim şeker pancarı dışında başka ürünlerle ilgili sözleşmeli ürünlerimiz var. Bu konuya önem veriyoruz ve bu hususu geliştirmek istiyoruz.Sadece Şeker Pancarında sözleşmeli üretimle değil,diğer ürünlerle de sözleşmeli üretimler konusunda çalışmalar başlattık.Sarıoğlan bölgemizde bu sene için 1350 dekar tohumluk arpa için sözleşme yapılmış durumda. Fasulye ve nohut konusunda da sözleşmeler yapmaya başladık 100 dekara nohut sözleşmesi yapılmış durumda.Bunlarda zaman içerisinde başka ürünlerde de ihtiyaç olması halinde artırmak ve geliştirmek arzusundayız” diye konuştu. -kb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.