Kayseri Ulaşım A.Ş. İZBAN’a bir yıl daha hizmet verecek

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Ulaşım A.Ş. TCDD 3. Bölge Müdürlüğü’nün açtığı ihaleyi kazanarak daha önce iki yıllığına üstlenmiş olduğu İzmir Banliyö Sistemi Katener Bakım ve Onarım Hizmeti işini 1 yıllığına yeniden aldı. Sözleşmeye göre, Kayseri Ulaşım A.Ş geçtiğimiz iki yıl boyunca yaptığı 110 kilometrelik banliyö hattı bakım, onarım, ölçüm ve test hizmetlerini bu sene 145 kilometrelik hat boyunca devam ettirecek.

Kayseri Ulaşım A.Ş; İzmir Banliyö Sistemi (İZBAN) hattının elektrifikasyon işleri bakımı için Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 3. Bölge Müdürlüğü ile yaptığı sözleşme gereği günde 300 bin yolcuya hizmet veren İzmir Banliyö Hattı’nın 110 kilometrelik bölümünde banliyö elektrifikasyon bakım işlerini iki yıl sürdürdü. Bu çalışmalar kapsamında; çift hat katener sistemleri, beslenme hattı, Cuma Ovası, Çiğli ve Torbalı depo yollarına ait basit katener sistemleri ile Menemen, Çiğli, Hilal ve Sağlık trafo merkezleri bakım, onarım, ölçüm ve test çalışmalarını yapan Kayseri Ulaşım A.Ş., yapılan ihale neticesinde yenilenen sözleşmeyle bir yıl daha bu çalışmalarını yapmaya devam edecek.

Sözleşmenin yenilenmesinin ardından açıklama yapan Kayseri Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu, İZBAN projesinin Kamu-Kamu ortaklığıyla ülkemizde gerçekleştirilen en önemli ulaşım projelerinden biri olduğunu ve şimdiye kadar başarı ile yürütüldüğünü belirterek sözleşmenin bir yıl daha yenilenmesi ile Kayseri Ulaşım A.Ş.’nin bu başarıya katkısının devam edeceğinin altını çizdi. Böyle önemli bir projenin parçası olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Gündoğdu, bu gibi önemli çalışmalar için yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olduklarını, yenilenen sözleşme ile de bunu kanıtladıklarını dile getirdi. Toplu taşıma sistemi gelirlerinin dışında gelir kalemlerini çeşitlendirme ve alternatif gelir kanalları oluşturma çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Gündoğdu, bu kapsamda yapılan çalışmalarla, 2015 yılında, toplu taşımada akıllı finansman ve iş modeli alanında Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği’nden Dünya büyük ödülünü aldıklarını, hedeflerinin bilet dışı gelirlerin toplam gelirlere oranını %25’lere çıkarmak olduğunu kaydetti.

İZBAN banliyö sisteminin bakımı için yapılan sözleşmenin yanı sıra Kayseri Ulaşım A.Ş. ulaşım sektöründeki mühendislik ve proje çalışmalarını ülke çapına yaymaya devam ediyor. En son Van Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçireceği yeni toplu taşıma sistemi hakkında ‘Toplu Taşıma Etüt Fizibilite Çalışmasını” tamamlayan Kayseri Ulaşım A.Ş. her geçen yıl hizmet alanını genişletiyor. İstanbul, İzmir, Ankara, Samsun, Antalya, Şanlıurfa, Malatya, Mersin gibi birçok ilde yürüttüğü proje ve danışmanlık hizmetleriyle Kayseri’den aldığı gücü tüm Türkiye’ye aktaran şirket, yerli ve milli olma konusundaki çabalarıyla da dikkat çekiyor. Özellikle Kayseri’de ve diğer illerde uygulanan bisiklet paylaşım sisteminin Kayseri Ulaşım A.Ş. tarafından tasarlanıp hizmete sunulması, yüzde yüz yerli tasarım tramvayların tasarımında mühendislik desteğinin sunulması gibi konularda yapılan çalışmalar yerli ve milli olma inancını gerçeğe taşıyor. Ayrıca Kayseri Ulaşım A.Ş. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Balıklı göl çevresine yapılması planlanan hafif raylı sistem projesine verdiği danışmanlık hizmetiyle de şehirlerin toplu ulaşım alanındaki mühendislik çalışmalarında yer alıyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri Ulaşım olarak Türkiye’nin birçok ilinde projeler yürüttüklerini, belediyecilik ve şehircilikte bir marka olan Kayseri’nin bu imajını daha da güçlendirmeye devam ettiklerini söyledi. Marka kurumlar, marka şirketler ile marka şehir imajına güç kattıklarını vurgulayan Başkan Çelik, Kayseri Ulaşım A.Ş.’nin de ulaşım sektöründe marka kurum olma yönünde emin adımlarla ilerlediğini, alınan ihalelerle ve yaptığı işlerle bunu ispat ettiğini belirtti. Yaptıkları yenilikçi çalışmaları ve projeleri ulusal ve uluslararası birçok belge ve ödülle taçlandırdıklarını ve gün geçtikçe büyüyen Kayseri Ulaşım A.Ş.’nin inovasyona verdiği önemle bugünlere kadar geldiğini dile getiren Başkan Çelik, ulusal alandaki başarıların yanında hedeflerinin uluslararası alanda da iş yapmak, proje üretmek olduğu söyledi. -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.