Kazım Yücel, Büyükşehir’de ilk meclis toplantısına katıldı

Büyükşehir Belediyesi MHP Meclis üyeliğine getirilen Kazım Yücel, Büyükşehir Belediyesinde ilk meclis toplantısına katıldı.
Büyükşehir Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen Şubat Ayı Meclis Toplantısının açılışını, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik yaptı. Başkan Mustafa Çelik, Büyükşehir Meclis Üyeliği görevine getirilen Kazım Yücel’i oturuma katılanlara takdim etti ve yeni görevinde başarılar diledi.
Başkan Mustafa Çelik’e nezaketinden dolayı teşekkür eden MHP Büyükşehir Meclis Üyesi Kazım Yücel ise, “Bu görevi hiçbir parti ayrımı gözetmeden yapacağım. Mesele Kayseri, mesele hizmet. Daha önce Kocasinan Meclis Üyesi iken, Büyükşehir Belediyesinin meclis toplantılarını dışarıdan gözlemleme fırsatı buluyordum. Bugün ilk kez grup toplantısına katıldım ve benim için oldukça keyifli geçti. Anladım ki, seçimlerde MHP’ye oy veren vatandaşlarımıza verilen sözler nasıl yerine getirilir, nasıl Kayseri’ye daha iyi hizmet verilir bu konuşuluyor. Bundan sonraki çalışmalarımızın tüm Kayseri’ye hayır getirmesini diliyorum.” diye konuştu.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’ne kadar yeni tramvay hattı…
Kazım Yücel’den sonra sözü devralan Başkan Mustafa Çelik, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin başlattığı uygulama ile kente icraatçı bakanları davet etmeye başladıklarını, söz konusu uygulamadan olumlu sonuçlar almaya başladıklarını ifade etti. Bugüne kadar Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ı ve Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ı kente davet ettiklerini kaydeden Başkan Mustafa Çelik, “Bakanlarımız gelmeden önce dersimize iyi çalışıyor ve bakanlarımızı ilgilendiren konularda kendilerine ayrıntılı dosyalar hazırlıyoruz. Bu ziyaretlerin meyvelerini almaya başladık. Sağ olsunlar, Haseki Bakanımız da Ankara’da elimizi güçlendiriyor. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’dan Nuh Naci Yazgan Üniversitesine kadar devam edecek olan yüksek bütçeli hattın kısa zamanda hayata geçirilmesine karar verildi. Bakanlarımızın kente davet edilmesi ile ilgili faaliyetlerimiz devam edecek.” dedi.
Başkan Mustafa Çelik’in konuşmasının ardından; 54 ana, 35 ek gündem maddesi oylama açıldı. Oylama sonrasında, Şubat Ayı Meclis Toplantısı sona erdi. -İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.