KESOB Başkanı Övüç’ten Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’e destek

KESOB Başkanı Ahmet Övüç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı, Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’e esnaf ve sanatkarların da destek vermeleri çağrısında bulundu.
KESOB Başkanı Övüç yaptığı açıklamasında, “Bilindiği üzere, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla birlikte işsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılması hedeflerine yönelik olarak “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı hayata geçti” dedi.
Başkan Övüç, “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik sürecinin sonunda ülke genelinde toplam 1,5 milyon kişiye yeni iş imkanı sağlanması hedeflenmektedir. Başlatılan program kapsamında yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile mevcut teşvik uygulamalarına ilave olarak bir takım teşvikler de uygulanmaya başlamıştır. İşverenin 2017 yılı sonuna kadar her istihdam için işveren işçiye sadece maaş ödeyecek olup, işverenin işçi için devlete ödeyeceği prim, sigorta primleri ve vergilerin tamamı, devlet tarafından karşılanacaktır.
Bu vesileyle ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda tüm esnaf sanatkarlarımızdan ve işverenlerimizden Çalışma Hayatında Milli İstihdam Seferberliğine katkıda bulunmalarını arzu ediyorum” diye konuştu. -İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.