Kocasinan Akademi Tiyatro Kulübü Seçmeleri Başladı

Kocasinan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde, milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla kurulan ‘Kocasinan Akademi Tiyatro Kulübü’nün seçmeleri başladı. Seçmeler için 100’e yakın aday, Erciyes Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarih Bölümü Okutmanı Ahmet Nedim Kilci ve Yönetmen Sami Ekici’ den oluşan jüri karşısında hünerlerini sergiledi.
Kültürel ve Sanatsal etkinlikleri ile Kayseri’nin sosyal hayatına zenginlik katan Kocasinan Belediyesi, yeni kurulan tiyatro kulübüyle genç yetenekleri tiyatro sahnesine kazandırıyor. Ayrıca tiyatro aracılığıyla milli ve manevi değere sahip nesillerin yetişmesini hedefleyen Kocasinan Belediyesi, bu kapsamda 7-20 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerin tiyatro seçmelerinin ilkini Mevlana ve Kayabaşı semt konaklarında gerçekleştirildi. Seçmelerde adaylar, doğaçlama, oyunculuk, ses ve beden kategorisinde jüri karşısında yeteneklerini sergiledi.
Renkli görüntülerin oluştuğu seçmelerde, Jüri üyesi Erciyes Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarih Bölümü Okutmanı Ahmet Nedim Kilci, Çanakkale’de iman gücüyle ve seferberlik ruhuyla Türk Milletinin destan yazdığını vurgulayarak, “Çanakkale’yi, imanıyla, ruhuyla, vatan sevgisiyle ve milli şuurla vatanını bekleyen Mehmetçiğin kazandığı şanlı bir zaferdir. Bir Mehmetçik tertemiz anlından vurulup, mübarek vatan toprağına düştüğünde değil unutulduğunda ölür. Kahramanlarımızı rahmetle minnetle anmak hepimizin borcudur. Şehitlerimizi, gazilerimizi asla unutmayalım. Geleceğimiz sizlersiniz. İnşallah bu memlekete sadakatle hizmet edenlerden olursunuz.” diye konuştu.
Zaman zaman duygusal anların yaşandığı seçmelerde ter döken adaylar, jürinin yapacağı değerlendirme sonucunda tiyatro kulübünde eğitim almaya başlayacak. -KURUM BÜLTENİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.