Kocasinan Belediyesi’nde yangın tatbikatı ve eğitimi yapıldı

Kocasinan Belediyesi tarafından Kayseri İtfaiyesi işbirliğinde belediye çalışanlarına yönelik yangın tatbikatı ve eğitimi gerçekleştirildi.

 
Kayseri itfaiyesinde görevli personeller , Kocasinan Belediyesinin seminer salonunda belediye çalışanlarına yönelik yangın eğitimi gerçekleştirildi. Eğitimde yangın çıkış sebepleri, yangınların sınıflandırılması, etkenleri, yangın yerindeki tehlikeler ve hareket tarzı, mücadele ve müdahale yöntemleri, yangın söndürmede kullanılan maddeler, söndürme prensipleri, acil durumlarda alarm ve tahliye planlaması gibi konular hakkında bilgi verildi.
Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Düzenlediğimiz eğitim programlarıyla çalışanlarımızın sürekli bilgi birikimini artırıyoruz. Bu eğitimle de çalışanlarımız herhangi bir yangın durumunda en kısa sürede yapılması gerekenleri öğrendi. Yangına donanımlı bir şekilde müdahale edilmesi hayatı önem taşımaktadır. Bizim önceliğimiz özellikle çalışanlarımızın can güvenliğini sağlayabilmektir. Bu gibi ve buna benzer çalışanlarımıza yönelik eğitim çalışmalarımız devam edecek.” ifadelerini kullandı.
Eğitimin ardından katılımcılar, uygulamalı tatbikat gerçekleştirdi. Belediye çalışanları, mutfak ocağında ve elektrikli aletlerde yangına nasıl müdahale edilmesini uygulamalı yaparak yangına müdahale etti. Ardından belediye çalışanları itfaiye ekiplerinin kontrolü altında yakılan ateşi yangın tüpüyle söndürdü. Tatbikatın başarılı olmasının ardından katılımcıların fotoğraf çekilmesiyle eğitim sona erdi.

1 (İHA/KAYSERİ-İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.