Kocasinan, Fevzi Çakmak Caddesi’ni Trafiğe Açtı

Kocasinan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki Fevzi Çakmak Caddesi’nde yapılan yol, kaldırım ve yenileme çalışmalar tamamlandı. Genişletilen cadde, alt ve üst yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından vatandaşların hizmetine açıldı.

 
Yazın olduğu gibi sonbaharda da yenileme çerçevesinde, alt yapı, üst yapı, yol, kaldırım ve çevre düzenlemesi gibi bütün çalışmaları yaparak olabildiğince hızlı bir şekilde ‘Yeni Kocasinan’ı şekillendiren Kocasinan Belediyesi, ilçe genelinde yaptığı yol çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdürerek, vatandaşın hizmetine sunuyor.
Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Sonbahar olmasına rağmen çalışmalarımızı aralıksız sürdürerek Kocasinan bölgesinin çehresini değiştirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda Kocasinan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bölge sakinlerimizin Fevzi Çakmak Caddesi’nde daha konforlu kaldırımları kullanabilmesi için yaklaşık 4 bin metrekare yaya yolu oluşturdu. Modern, estetik, sağlam ve ekonomik ömrü daha uzun olan bazalt taşları döşendi. Bunun yanı sıra araç trafiğini rahatlatmak ve bölge sakinlerinin araçları için yine bazalt taşından konforlu ve düzenli 65 araç kapasiteli otopark yaptık. Yenileme çalışması kapsamında zemini bozuk olan yolları genişletip 700 ton uzun ömürlü taş mastik yöntemiyle asfalt serimi gerçekleştirerek, daha güvenli yollar oluşturduk. Yağmur suyunu kanalizasyon ızgaralarına taşıma mantığı ile asfaltlama yapıyoruz. Özellikle ızgara bacaları ve kapak kotlarını asfalt serimiyle aynı seviyede tutmaya özen gösterdik.” diye konuştu.
Başkan Çolakbayrakdar sözlerini, “Kocasinan ilçemizde ulaşımın kalitesini, konforunu ve güvenliğini artırmak ve yüksek standartla donatılmış yol ve kaldırımları hizmete sunmak için çalışmalarımızı aralıksız devam edecektir.” diye noktaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.