Melikgazi Belediye Zabıta Ekipleri, Çevreyi Kirletenlere Göz Açtırmıyor

Melikgazi Belediyesi Çevreyi Kirletenlere Acımıyor. Melikgazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri görüntü kirliliği oluşturan ve çevreyi kirleten kurum ve şahıslara yönelik denetimlerinde şahıs ve kurumlara para cezası uyguladı.

 
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 2016 yılı Ekim ayı içerisinde, çevreyi kirleten 96 kişiye toplam 11 bin 892 lira para cezası kesildiğini söyledi.
Herkes çevre konusunda duyarlı olmalı…
Halk ve Çevre Sağlığına büyük önem verdiklerini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç ‘‘Yollara, meydanlara, herkesin girip çıktığı yerlere tüküren, sigara izmariti, çekirdek kabuğu atan, cadde ve sokakları kirleten, ana caddelerde halı ve kilim yıkayan ve parkları çöplük sanarak kirletenleri ilk etapta uyarıyor, tekrarında yazılı bildirimde bulunuyoruz. Ama uyarılara rağmen çevreyi kirletmeyi alışkanlık haline getirenlere de kamu adına ve kamu yararına olmak üzere para cezası uyguluyoruz. Bu konuda Melikgazililerin de çevreyi kirletenler konusunda duyarlı olmasını bekliyoruz” dedi.
Özellikle gelişigüzel çıkartılan çöplerin görüntü kirliliğine yol açtığına dikkat çeken Başkan Memduh Büyükkılıç, çöp araçlarının kent merkezinden sabah ve akşam da belirtilen saatlerde geçtiğini hatırlatarak, vatandaşların bu saatler dışında çöp çıkarmaması gerektiğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.