Melikgazi’ye, iki projede iki ödül

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Tarihi Kentler Birliği’nin 2016 yılı TARİHİ VE KÜLTÜREL MİRASI KORUMA, PROJE VE UYGULAMALARINI ÖZENDİRME YARIŞMASI” kapsamında düzenlenecek ödül töreninin 17 Kasım 2016 günü Antalya EXPO c-Center’de yapılacağını söyledi.

 
Türkiye genelinde 47 belediyenin katıldığını ve 83 ayrı projenin yer aldığı yarışmada Melikgazi Belediyesi’nin iki projede iki ödül aldığını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesince yapımı gerçekleştirilen GERMİR İPTİDAİ MEKTEBİ ile ARAP OCAĞI yapılarına ilişkin çalışmanın ödüle layık bulunduğunu kaydetti.
Yarışmada 45’i uygulama, 38’i proje dalında olmak üzere 85 projenin değerlendirilmeye alındığını ve Melikgazi Belediyesi olarak uygulaması gerçekleştirilen proje dalında ödüllendirildiğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:
Melikgazi Belediyesince iki yapıdaki projenin çevresi ve kültürel yapı içerisindeki bütünlük, yanını tamamlanması ile tekrar kültürel miras olarak günümüz hizmetine sunulmasının ödül almasına en büyük etken olduğunu ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:
“Melikgazi Belediyesince GERMİR İPTİDAİ MEKTEBİ ile ARAP OCAĞI yapıları çevresi ve kültürel yapı içerisindeki bütünlük, yanını tamamlanması ile tekrar kültürel miras olarak günümüz hizmetine sunulmasının ödül almasına en büyük etken olmuştur. Bu ödüllendirme ile yaptığımız çalışmanın yerinde, zamanında ve hakkı ile yapıldığının bir ifadesidir. Ağırnas Mahallesinde yer alan Arap Ocağı ile Germir İptidai Mektebindeki aslına uygun çalışmamız kültürel bütünlük, miras ve yapıya özgün çalışmadan dolayı ödüle layık bulunmuştur. Bu bizim çalışma gurur verici olup şevkimizi artırmaktadır ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.