Melikgazi Belediyesi iş makinesi bakım ihalesi yapacak

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, mülkiyeti Melikgazi Belediyesine ait olan 81 ağır iş makinesinde genel bakım ve onarım için ihale yaptırılacağını söyledi.

 
Makine İkmal ve Destek Müdürlüğü atölyesinde her türlü bakım ve onarımının yapıldığını, ancak ağır iş makinelerinin bakım ve onarımının zaman kaybına yol açtığı dolayısıyla hizmetin kısa sürede tamamlanabilmesi için ihale ile yaptırılacağını belirten Başkan Büyükkılıç, “Melikgazi Belediyesi barındırdığı nüfus ile 55 il merkezinden daha fazla bir nüfusa sahiptir. Hizmet ettiği alan ile bir o kadar büyüktür. Bu açıdan iş makinesi filosunda bir o kadar geniş ve çeşitlidir. Şu anda Belediye mülkiyetinde 106 ağır iş makinesi kapsamında yer alan araç filosu mevcuttur. Bunlar fen, ulaşım, park ve bahçe, temizlik gibi birimlerde kullanılmaktadır. Bu iş makilerinin bakım ve onarımı belediyemiz atölyesinde yapılması mümkündür. Ancak daha kısa sürede tamamlanarak bir an önce hizmete devam ettirilebilmesi için bakım ve onarımı için ihale yapılacaktır. 82 kalem makas ve makas malzemesi değişimi hizmeti, parabolik makas, saplama, burç, bağlantı, perno küpe ve makas malzemeleri ihale ile yaptırılacak olup araç grupları teknik şartnamede belirtilmiştir.”dedi.
Makas bakım onarım ve değişim işi, hizmet alımı işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edileceğini ifade eden Başkan Büyükkılıç, araç grupları ve yapılacak işlemlerin teknik şartnamede ve teklifte detaylı bir şekilde açıklandığını kaydetti.
İhalenin, Melikgazi Belediyesi encümen salonunda 7 Aralık 2016 tarihinde yapılacağını kaydeden Başkan Büyükkılıç, daha fazla bilginin belediyenin internet sitesinden öğrenilebileceğini sözlerine ekledi.

4 (İHA/KAYSERİ-İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.