Melikgazi Belediyesi zabıta personeliyle

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi zabıta personelinin sürekli olarak yeni çıkan yasa ve yönetmelikler hakkında bilgilendirildiğini ve bunun yanında halkla ilişkiler, toplum psikolojisi, ekip çalışması ve iş güvenliği gibi konularda hizmet içi seminerleri verildiğini söyledi.
81 mahallesi bulunun ve Kayseri merkez nüfusunun yarısına hizmet veren Melikgazi de 35 zabıta memuru ve 35 yardımcı eleman olmak üzere 7 zabıta merkez hizmet binasında hizmet verildiğini hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, “Örnek ve Referans Belediye Melikgazi Belediyesinin bu başarısının temelinde hizmet içi seminerleri bulunmaktadır. Personelimiz konusunda bilgili, tecrübeli ve çıkan yasa ile yönetmelikler hakkında her zaman güncel olarak eğitilmektedir. Mesleğinin konusu hakkında bilgili ve donanımlı olan personelimize ayrıca halkla ilişkiler, kitle psikolojisi, etkin hizmet, ekip çalışması gibi konularda hizmet içi eğitim verilmektedir. Nitekim bu seferde iş güvenlik uzmanı Kadir Anadır tarafından zabıta memurlarımıza yönelik ve mesleklerini ilgilendiren konularda iş güvenliği, iş sağlığı, mekan güvenliği ve alınacak tedbirler konularında bilgiler verilmiştir.” dedi.
Melikgazi Belediyesi Meclis salonunda yapılan Eğitim seminerinde zabıtanın gün geçtikçe çevre, imar, kaçak inşaat, denetim, sağlık zabıta birimleri gibi uzmanlaştığını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, 21 araç ile görev yapan zabıta birimine son olarak 2 araç daha alınarak daha seri ve etkin hizmet vermesine imkan tanındığını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.