Melikgazi’den istihdama tam destek

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kısa adı MELMEK olan Melikgazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ile binlerce kursiyerin meslek sahibi yapılarak istihdama katkı sağlandığını söyledi.
16 sosyal tesiste, 104 branş ve 28 farklı alanda açılacak olan Meslek Edindirme KURSLARI ile her yıl on binlerce vatandaşı meslek sahibi yaptığını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, “Melikgazi Belediyesi sosyal belediyeciliği önemseyen bir belediyedir. Bundan dolayı 15 yıldır düzenlenen ücretsiz kurslarımız ile bireyleri meslek sahibi yaparak kalifiyeli eleman olarak iş bulmalarına imkân sağlıyoruz.” dedi.
Ev tekstili, Kayseri mutfağı, evde hasta bakıcılığı, bilgisayar ve muhasebe, kuaförlük, dış ticaret gibi birçok kurslar ile aranılan meslekler dalında iş bularak istihdama katkı ve destek sağladıklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, milli seferberlik istihdam artırıcı çalışmalarda Melikgazi’nin de varlığını ve desteğini belli ettirerek katkı sağladığını sözlerine ekledi. -İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.